Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi inşaatında sona gelindi!

Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi inşaatında sona gelindi! Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi inşaatında sona gelindi!

Kentteki yatırımlarına son sürat devam eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi'nin inşaatını tamamlıyor. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik pansiyon inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

LİSE BINASI 6 KATLI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, eğitim alanına 50 milyon lira yatırım yapan Kahramanmraş Büyükşehir Belediyesi’nce yapılacak olan Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi oturum alanı 846 metrekare olup toplam inşaat alanı 5076 metrekare olarak yapılacak ve eğitim yapısı bodrum+zemin+4 kattan meydana geliyor.

Eğitim yapısında 24 adet derslik, 1 kütüphane, 1 er adet fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, 1 er adet resim ve müzik atölyesi, çok amaçlı salon, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, beden eğitimi dersliği ve idari birimlerden meydana geliyor.

9 dönümlük bir bahçeye sahip olan eğitim yapısı bahçesinde yürüyüş yolları, ahşap gölgelikli oturma yerleri, bekçi kulübesi, satranç oyun alanı,  açık spor sahaları ve otoparkın bulunacak.

YURT BİNASI 5 KATLI

Pansiyon binasının oturum alanı 1892,15 metrekare olup toplam inşaat alanı 9460,75 metrekare olan pansiyon yapısı bodrum+zemin+3 kattan oluşmaktadır. Otel Tipi Olan Pansiyon Binası 300 kişiliktir. Odalar 4 er kişiliktir ve çalışma düzeni bulunuyor.

Zemin Kat: Yemekhane, idari birimler, engelli öğrenci yatak odası, misafir odaları, bekleme salonları ve yatakhaneler yer alıyor. Normal Katlar (1,2 ve 3. Kat): Yatakhaneler, fitness salonları, dinlenme salonları ve çalışma odaları bulunuyor.

Bodrum Kat: Teknik birimler, yemekhaneye ait mutfak, sığınak ve depolama birimleri bulunuyor.

SPOR ALANLARI DA OLACAK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim alanına kazandırılacak olan eğitim kompleksi içerisinde yurt binası, okul binası yanı sıra öğrencilerin spor yapabilmelerine imkan tanıyacak spor alanları bulunacak.