Tepeören'de 8 projede 2 bin villa yapılacak!!!

Tepeören'de 8 projede 2 bin villa yapılacak!!! Tepeören'de 8 projede 2 bin villa yapılacak!!!

Akfırat ve Tepeören'de çoğu tamamlanmak üzere olan 2 binin üzerinde villanın inşaatı devam ediyor.


Adını Formula 1 yarışmalarının yapıldığı İstanbul Park'ın yaplımasıyla duyduğumuz Tepeören ve Akfırat, bugün İstanbul'un en modern ve konut fiyatlarının en yüksek olduğu yerleşim alanlarından biri olmaya aday gösteriliyor. Ömerli Barajı'nın uzak koruma havzasında yer aldığı için çok katlı yapılaşmaya izin verilmeyen ve bu yüzden konut karakteristiği villa tarzı evlerle şekillenen Akfırat ve Tepeören yüksek konut fiyatlarına rağmen hatırı sayılır bir talep görüyor.

Bölgede çoğu tamamlanmak üzere olan 2 binin üzerinde villanın inşaatı devam ederken, bazı sitelerde yaşamın başlamış olması bölgedeki canlılığı artırıyor. 2004 yılından sonra markalı konut siteleirne ev sahipliği yapmaya başlayan beldede yapılaşmaya uygun arsaların yüzde 80'i hala boş duruyor. Son birkaç yıldır hızlı bir yapılaşma sürecine girmiş gibi görünse de Tepeören ve Akfırat bu özelliğiyle yapılaşma sürecinin henüz çok başında gibi görünüyor.

Henüz ikinci el piyasanın gelişmediği bölgede daire tipi konutlara ihtiyaç olduğu gözleniyor. Bölgedeki ikinci konut projesi olan Studio Milenium'daki daireleri bir kaç ay içinde satan A.Yıldırım Uluslar arası İnşaat'ın bu başarısı bölgedeki daire ihtiyacını açıkça ortaya koyuyor.

1. Tepeören Koru Evleri

Ertaş – Metrolife ortaklığıyla Tepeören'de inşa edilen Koru Evleri'nde 270 metrekarelik villalar, 350 bin euro ile 380 bin euro arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Villalar hemen teslim ediliyor. 26 bin metrekare arazi üzerine tek tip 22 villadan oluşan Koru Evleri'nde her villanın ortalama 800 metrekare bahçesi bulunuyor. Ortak bir havuzun yanı sıra villalara isteğe bağlı olarak ayrıca 32 metrekarelik bir de müstakil havuzun yapıldığı sitede konutların akıllı ev güvenlik altyapıları ile şömine ve klima tesisatları hazırlanarak teslim ediliyor. Ayrıca sitenin ortak kullanımı için inşa edilen sosyal tesiste, sığınak, bayan ve erkekler için ayrı ayrı yapılmış fitness salonu, sauna, duş gibi birimlerin yanı sıra bir tenis kortu ve çok amaçlı mini spor sahası da yer alıyor.

Tel: 0 216 368 15 75

www.ertasinsaat.com

2. Tepeören Villaları

Yön Konut'un çelik konstrüksiyon sistemi ile inşa ettiği Tepeören Villaları'nda büyüklükleri 194 metrekareden başlayıp 310 metrekareye kadar çıkan villalar, 260 bin euro ile 485 bin euro arasında değişen fiyatlarla satılıyor. 112 dönüm arazi üzerinde 101 villadan oluşan sitedeki evler hemen teslim ediliyor. Tepeören Villaları'nda Vega, Antares ve Mimosa adları verilen ve ortak yeşil alana bakan adacıklar üzerinde oturtulan villaların her birinin kendilerine ait bahçe alanları birbirinden bitkilerle ayrılıyor. Sitenin sosyal tesisleri içinde ise yüzme havuzu ve tenis kortu gibi birimler yer alıyor.

Tel: 0 216 677 11 00

www.tepeorenvillalari.com

3. Bautek Kuğu Evleri

Bautek A.Ş.'nin Tepeören Akfırat'ta inşa ettiği Bautek Kuğu Evleri'nde fiyatlar, 450 bin euro ile 575 bin euro arasında değişiyor. Büyüklükleri 317 metrekare ile 400 metrekare arasında değişen evlerin Temmuz 2008'de teslim edilmesi planlanıyor. 91 dönüm arazi üzerinde 96 adet ikiz villadan oluşan sitede her villanın 100 ve 850 metrekare arasında değişen müstakil bahçeler bulunuyor. Bautek Kuğu Evleri'nde restoran, cafe, mutfak ve sauna, dinlenme odası, duş ve tuvalet, DVD salonu, fitness salonu, çocuk oyun odası gibi birimlerden oluşan bir sosyal tesis yer alıyor.

Tel: 0 216 311 68 86

www.kuguevleri.com

4. Milenium Park

AYıldırım Uluslararası İnşaat'ın Tepeören'de inşa edeceği Milenium Park'ta villa fiyatları 670 bin euro ile 700 bin euro arasında değişiyor. 367 metrekarelik Quantitium ve 479 metrekarelik Platinium olmak üzere iki tip villa satışının devam ettiği sitenin Aralık 2008'de tamamlanması planlanıyor. Tamamı müstakil 219 adet villadan oluşan proje 228 dönüm arazi üzerine kuruluyor. Bir ucundan diğer ucuna Mavi Göl adı verilen yapay bir göl oluşturulan Milenium Park'ın Centrium adı verilen sosyal merkezinde alışveriş merkezi ve sinemalar bulunuyor.

Tel: 0 216 304 01 00

www.ayildirim.com