Terme'deki kent estetiğini bozan 6 işyeri yıkıldı!

Terme'deki kent estetiğini bozan 6 işyeri yıkıldı!

Samsun'un Terme İlçesinde kent estetiğini bozan ve görüntü kirliliğine sebep olan yapıların yıkım çalışmaları devam ediyor.


Samsun'un Terme İlçesi Fenk Mahallesi'nde yer alan, ilçenin estetiğini bozan ve imar planında yeşil alan olarak görünen 6 iş yerinin yıkımı gerçekleştirildi.


Belediye Bakanı Şenol Kul, kent estetiğini bozan ve olumsuz etkileyen tüm faktörleri ortadan kaldırmak istediklerini söyledi.


Bu kapsamda yıkılan alanları yeniden dizayn edip estetik şekle kavuşturacaklarını bildiren Kul, bu çalışmayı ilçe geneline yaymak istediklerini ifade etti.


Görüntü kirliliğine neden olan eski yapıların yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından alanın meydana dahil edilerek yeniden düzenleneceğini anlatan Kul, şunları kaydetti:


"Kent estetiği açısından şehre yakışmayan görüntülere sebep olan bu binalar aynı zamanda insan sağlığı açısından da olumsuzluk yaratıyor. Hızla gelişmekte olan Terme'mizde daha renkli bir kent estetiği oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalar süresince halkımızdan anlayış bekliyoruz. Halkımızı mağdur etmemek için gayret gösteriyoruz. Projemizi el ele vererek inşallah kısa süre içinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz."


Ekip


Haber Terme Bilgi Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Samsun’un Terme ilçesinde kent estetiğini bozan ve görüntü kirliliğine sebep olan yapıların yıkım çalışmaları devam ediyor.

Terme ilçesi Fenk mahallesinde Hz.Hamza Cami bitişinde yer alan, ilçenin estetiğini bozan ve imar planında yeşil alan olarak yer alan 6 adet işyerinin yıkımı gerçekleştirildi. Kentin silüetini ve estetiğini bozan ve olumsuz etkileyen tüm faktörleri ortadan kaldırmak istediklerini ifade eden Başkan Şenol Kul, bu kapsamda yıkılan alanları yeniden dizayn edip estetik şekle kavuşturacaklarını söyledi.

Estetikle ilgili çalışmaları tüm mahallelerde de yaygınlaştırmak istediklerinin altını çizen Başkan Kul, görüntü ve çevre kirliliğine neden olan eski yapıların yıkım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte bu alanın meydana dahil edilerek yeniden düzenleneceğini kaydetti.

MEYDAN VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Kent estetiği açısından şehre yakışmayan görüntülere sebep olan bu binaların aynı zamanda insan sağlığı açısından olumsuzluk yarattığını ifade eden Başkan Kul “Hızla gelişmekte olan Terme’mizde daha renkli bir kent estetiği oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla burada yapmayı planladığımız meydan ve çevre düzenlemesi amacı ile binamızın yıkımı ile hayırlısıyla başladık. Meydan ve çevre düzenleme çalışmaları bundan sonraki süreçte projenin daha sonraki adımları ile gerçekleştirilecektir. Terme hepimizin şehri olmakla beraber bu çalışmalar süresi içerisinde halkımızdan da bir miktar anlayış bekleyerek, halkımızı mağdur etmemek için göstereceğimiz gayret içerisinde bu projemizi el ele vererek inşallah kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İlçemize Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi


Terme Bilgi Gazetesi