TMSF Garipoğlu ailesinin villasını satışa çıkarıyor

TMSF Garipoğlu ailesinin villasını satışa çıkarıyor TMSF Garipoğlu ailesinin villasını satışa çıkarıyor

Münevver Karabulut cinayetinin işlendiği Cem Garipoğlu ve ailesinin oturduğu villa satışa çıkıyor

Aralarında Münevver cinayetinin işlendiği villanın da bulunduğu Garipoğlu ailesinin 7 evine baskın düzenleyen TMSF, borçlu aile üyelerinin tüm gayrimenkullerine haciz koymaya hazırlanıyor

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran Münevver Karabulut cinayetinin işlendiği Cem Garipoğlu ve ailesinin oturduğu villa satışa çıkıyor. Haftasonu, aralarında cinayetin işlendiği villanın da bulunduğu Garipoğlu ailesine ait 7 eve baskın düzenleyen TMSF, şimdi de gayrimenkullere el konulması için tapu müdürlüklerine yazı gönderdi. Yazı doğrultusunda Garipoğlu ailesine ait tüm gayrimenkullere önce ipotek konulacak, ipoteğin ardından da konutlar satışa çıkarılacak.

SÜMERBANK BORÇLUSU ÇIKTI

Sümerbank'tan kaynaklanan 313 milyon dolarlık borcunu ödemediği için daha önce Garipoğlu'na ait 70 şirkete el koyan TMSF, haftasonu Garipoğlu ailesine ait   7 eve eş zamanlı operasyon gerçekleştirmişti. Bu operasyon kapsamında, evlerde bulunan eşyalar haczedilirken, para ve mücevherlere de el konulmuştu. Söz konusu operasyonun, Garipoğlu ailesi bireylerinin, el konulan Sümerbank'tan dolayı TMSF'ye doğrudan borçlu olmaları nedeniyle yapıldığı belirtildi. Baba Kasım Garipoğlu'nun, kardeşleri Hayyam ve Nida Garipoğlu ile Handan Güleç'in de Sümerbank borçluları arasında bulunduğu belirtildi. Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun da, borçlu olması nedeniyle, cinayetin işlendiği villaya baskın düzenlendi.

Evin ortakları araştırılıyor

Cem Garipoğlu'nun cinayeti işlediği ev olarak bilinen villanın, tapu kayıtları da bu kapsamda araştırılıyor. Henüz tapu müdürlüklerinden yazı gelmediği için, cinayetin işlendiği Bahçeşehir'deki villada kimlerin hissesi olduğu bilinmiyor. Cinayetin işlendiği villa ile ilgili araştırmanın tamamlanmasının ardından, villaya el konulması ve diğer evlerle birlikte satışa çıkarılması söz konusu olacak. TMSF'nin geçtiğimiz hafta sonu Garipoğlu ailesine ait evlerde gerçekleştirdiği operasyonda, 500 bin dolar ve çeşitli evrak bulunmuştu. Evraklarla ilgili de dava açılması söz konusu.

Ziynet  eşyaları da satılacak

Operasyon sırasında evlerde bulunan çok sayıdaki mücevher ve ziynet eşyasının da satışı gerçekleştirilecek. TMSF, mücevherlerin değerini tespit etmek için eksper görevlendirecek. Ardından mücevherler açık artırma ile satışa sunulacak. Yine, evlerde bulunan eşyalar da değer tespitin hemen   ardından açık artırma usulü ile satışa çıkarılacak.
Hüseyin Özay/Star