TOKİ 2020 indirim kampanyası 10 gün sonra sona eriyor!

TOKİ 2020 indirim kampanyası 10 gün sonra sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik olarak düzenlediği indirim kampanyası 10 gün sonra sona eriyor.


Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her sene gerçekleştirilen indirim kampanyasının ikincisini 21 Ekim 2020 tarihinde başlattı.

TOKİ, borcunu erken kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik, geri ödemeleri süren gayrimenkuller için başlattığı indirim kampanyasının gelen yoğun talepler sebebiyle bu yıl ikincisini yapıyor.

TOKİ tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında borcunu peşin ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 indirim sağlanıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar bankaya başvurabiliyoe. Bütün borç bakiyesini kapatamayacak olan vatandaşlar da  TOKİ  indiriminden yararlanabiliyor.

Buna göre, borcun tamamını kapatamayacak olanlar, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak kaydıyla, gerçekleştirdikleri peşin ödeme üzerinden yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanacak

- Son başvuru tarihi 19 Kasım 2020

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar için son başvuru tarihi 19 Kasım 2020 olarak belirlendi. Bu tarihten sonra yapılacak olan borç kapatmalarında söz konusu indirimden yararlanamayacak.

- "Taksiti 12 ay ve daha az kalan projeler kampanyadan yararlanamayacak"

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 2020 şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun olmaması gerekiyor.

TOKİ Yüzde 20 indirim kampanyasından, satışları 2019 Haziran ayı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 Haziran ayı sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler de indirim kampanyasından yararlanamıyor.

Ayrıca kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de alabiliyor.

TOKİ'den 2021 için 100 bin sosyal konut müjdesi!