TOKİ 837 bin konut rakamına ulaştı!

TOKİ 837 bin konut rakamına ulaştı! TOKİ 837 bin konut rakamına ulaştı!

Özbekistan Cumhuriyeti İnşaat Bakan Yardımcısı İskandarov Erkin Buriyeviç ve heyetini ağırlayan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TOKİ'nin 837 bin konut rakamına ulaştığını söyledi.TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Özbekistan Cumhuriyeti İnşaat Bakan Yardımcısı İskandarov Erkin Buriyeviç ve heyetini ağırladı. 

Heyetler arasında gerçekleştirilen toplantıda  TOKİ  modeli Özbekistan heyetine anlatıldı.

TOKİ’nin kurulduğu 1984'den 2002'ye kadar 43 bin konut üretebildiğini söyleyen Bulut, 2002 yılında başlayan süreçle güçlü hükümet ve siyasi istikrarın sayesinde projeleri hızla hayata geçirdiklerini açıkladı.

2002 yılından bugüne kadar 837 bin konut rakamına ulaştığını dile getiren Bulut, ayrıca içerisinde hastanelerin, UEFA standartlarında stadyumların, ibadethanelerin, ticaret merkezlerinin, okulların ve üniversitelerin olduğu yaklaşık 15 bin sosyal donatı inşa ettiklerini belirtti. Ömer Bulut, son 16 yılda yaptıkları yatırım bedelinin ise 150 milyar lira olduğunu belirtti.

TOKİ’nin 100’e yakın ülkeyle görüşmeler yaptığını belirten Bulut, Özbekistan heyeti ile gerçekleştirilen bu görüşmenin devam etmesi gerektiğini ifade etti. Bulut ayrıca, TOKİ olarak işbirliğine ve desteğe hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

TOKİ modeli Özbekistan heyetine anlatıldı!

TOKİ'den 327 TL taksitle konut fırsatı!

TOKİ'den nasıl ev alınır?