TOKİ alt gelir projelerinden alınan konutlar kiraya verilebilir mi?

TOKİ alt gelir projelerinden alınan konutlar kiraya verilebilir mi? TOKİ alt gelir projelerinden alınan konutlar kiraya verilebilir mi?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) güvencesi ile inşa edilen alt gelir projelerinden satın alınan konutlar kiraya verilebilir mi? İşte çok merak edilen o sorunun yanıtı...T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), alt ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapmak için konut üretimine ara vermeden tam gaz devam ediyor. 

TOKİ dar gelirli aileler için özel konutlar üretip satışa çıkarıyor. Projelerin başvuru şartları inşa edildikleri şehirlere göre farklılık gösteriyor. 

Peki TOKİ'nin alt gelir projelerinden satın alınan konutlar daha sonra kiraya verilebilir mi? Çok sık sorular bu soruyu TKİ yetkilileri yanıtladı. İşte yanıtı;

Alt gelir projelerinden satın alınan konutlar kiraya verilebilir mi?

Alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalanan konutlarda borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aramakta olup, alıcının kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşme feshedilmektedir. 

TOKİ'den ev alma şartları nelerdir?

TOKİ'den 12 bin 200 lira peşinatla ev fırsatı!