Çukurova Balkon

TOKİ Ankara'daki Tema Park arsasını satacak

TOKİ Ankara'daki Tema Park arsasını satacak TOKİ Ankara'daki Tema Park arsasını satacak

TOKİ Ankara'daki 4 milyon metrekarelik Tema Park arazisini satışa çıkardı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


TOKİ, 16 bin konutluk proje geliştirdiği, Ankara-Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon 800 bin metrekarelik alanda kurulması öngörülen Tema Parkı arazisini 7 Ağustos'ta açık artırmayla satışa çıkarıyor. Ayrıca parka komşu 81 adet arsa da Eskidji Müzayedecilik tarafından açık arttırma ile satılacak.

Eskidji Müzayedecilik A.Ş Genel Müdürü Hakan Berktaş, yaptığı açıklamada Eskişehir yolundaki Tema Park'ın ve 80 adet arsanın açık arttırmada satılacağını belirtti. Bölgeye yabancı yatırımcıların da sıcak baktığını belirten Berktaş, "Tema Parkı projesi, Hollywood'un büyük film şirketlerini ve dünyanın sayılı eğlence parklarından Disneylandı yeni yatırımlar için Ankara'ya çekecektir. Şirketler, Ankara'da, Ortadoğu ve bölge ülkelerinden ziyaretçi çekmeyi hedefleyen, dev bir eğlence parkı projesinin içinde olmak isteyeceklerdir" dedi.

4 milyon metrekare arazi satışta

Ankara Yenimahalle Ballıkuyumcu'da 3 bin 101 metrekare ile 3 milyon 344 bin 273 metrekare arası 81 adet arsa 381 bin 20 YTL'den başlayan muhammen bedellerle satışa çıkacak.

Açık artırma 7 Ağustos 2008'de, kooperatifler öncelikli

TOKİ'nin 1 milyon 664 bin 621 metrekare arsa üzerinde16 bin konutluk ve 1 milyon 375 bin 26 metrekare ticari imarlı arsa üzerinde proje geliştirdiği, Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon 800 bin metrekarelik alanda kurulması öngörülen bölgede Tema Parkı'nın arazisi ve 80 komşu arsa, Türkiye'nin önde gelen firmalarından Eskidji Müzayedecilik'in 7 Ağustos'ta yapacağı açık artırmada alıcılarını bulacak.  TOKİ  konut alanlarında kooperatif ve üst birliklere öncelik sağlayacak. Böylece yoğun ilgi durumunda  kooperatif ve üst birlikli üye halk karlı çıkacak. Açık artırmalar  Ankara  Bilkent TOKİ Salonu'na naklen canlı bağlantıyla Yenibosna Eskidji Merkez binasında eş zamanlı olarak 7 Ağustos 2008 Perşembe günü saat 15:30'da yapılacak.

TEMA Park'a 3 milyon 800 bin metrekarelik arazi

Ballıkuyumcu'da TOKİ'nin yaklaşık 20 milyon metrekarelik arazisinin 3 milyon 800 bin metrekarelik bölümünde kurulacak olan Tema Parkı'nda Türkiye'ye özgü tasarımlar da yerini alacak. Tema Parkı'nın inşaatının 3-6 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. İnşaat aşamasından bile binlerce kişiye istihdam sağlayacak. 

Ortadoğu'nun en büyük eğlence merkezi olacak

Ortadoğu'nun en büyük eğlence merkezi olarak planlanan parka, yılda 3 milyon ziyaretçinin geleceği tahmin ediliyor. Özellikle Doğu Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, yakın Asya ve Ortadoğu'dan çok sayıda turistin gelmesi bekleniyor.

Tema Park'ında neler olacak?

Tema Parkı'nda, insanların "gerçeklik" duygusunu yaşaması için, bütün materyaller gerçeğine en yakın şekilde kullanılıyor. Bir okyanus ortamı hazırlanıyor ve ziyaretçiler burada bindikleri gemilerde dev dalgalarla boğuşuyor. İsteyen bir uzay gemisine binerek Ay'a yolculuk yapabiliyor ya da denizaltında okyanus dünyasını keşfedebiliyor, yarış arabası kullanabiliyor, çölde yolculuk ediliyor. İsteyenler mağaralarda veya balta girmemiş ormanlarda define arıyor, dev şatolarda şövalyelerle yemek yiyor. Türk dünyasına özgü mekanlar inşa edilmesi ve kahramanlara yer verilmesi de düşünülüyor. Tema parkı ile birlikte, ziyaretçilerin konaklaması için oteller, villalar yapılması da projenin planları dahilinde tutuluyor.