16 / 08 / 2022

TOKİ Antalya Serik Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

TOKİ Antalya Serik Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Antalya’nın Serik ilçesinde 63 bin metrekarelik alanda kurulacak Serik Millet Bahçesi’nin ihalesi gerçekleştirildi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Antalya Serik’te yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi dün yapıldı.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, bitki ve peyzajı ile Serik ilçesine yeni bir soluk getirecek millet bahçesi projesi, içerisinde barındıracağı sosyal donatı alanlarıyla, yeşiliyle, Millet Kıraathanesiyle, yürüyüş parkurlarıyla, dinlenme ve piknik alanlarıyla doğa ile iç içe yepyeni bir sosyal yaşam alanı haline gelecek.

Antalya Millet Bahçesi projesinde içerisinde çocuklar için içerisinde üç farklı noktada toplam 750 metrekarelik oyun alanı, 367 metrekarelik alanda 21 piknik masasının yer alacağı piknik alanları, 40 bin 709 metrekarelik çim alanı,3 adet seyir ve dinlenme alanı ve diğer donatılar bulunacak.

Serik Millet Bahçesi projesinin içerisinde ikramların ücretsiz olacağı Millet Kıraathanesi de mevcut. Kitap okumak veya ders çalışmak isteyen öğrenciler Millet Kıraathanesi’nde internet, fotokopi ve tarayıcıdan da para ödemeden faydalanabilecek.

Öğrenciler için ders çalışma merkezi, vatandaşlar için kitap okuma ve sohbet etme merkezi olacak Millet Kıraathanesi’nin kapalı alan bölümünde kitaplık, oturma salonu, servis mutfağı ve mescitler bulunuyor.

Millet bahçesine gelecek vatandaşlar için 8 adet engelli olmak üzere 54 araçlık açık otopark da bulunacak.