TOKİ Bursa ucuz konut projeleri 2020!

TOKİ Bursa ucuz konut projeleri 2020! TOKİ Bursa ucuz konut projeleri 2020!

TOKİ Bursa ucuz konut projeleri 2020 haberimizde yer alıyor. Hayata geçirilecek projelerle dar ve orta gelirliler ev sahibi olacak. İşte TOKİ Bursa ucuz konut projeleri 2020...TOKİ Bursa ucuz konut projeleri başvuru şartları 2020...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçireceği 100 bin sosyal konut projesinin detayları belli oldu.

Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirilecek olan projeler için başvuru dönemi 16 Aralık 2019 tarihinde başlayacak ve 15 Ocak 2020 tarihinde bitecek.

TOKİ Bursa ucuz konut projeleri 2020 ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.  TOKİ  Bursa 100 bin konut projesinde 2+1 ve 3+1 daire tipleri yer alacak. 

TOKİ Bursa 2020 projeleriyle işçi, memur, ev hanımı, esnaf ve özellikle dar gelirli aileler ev sahibi olacak. Projelerde toplam 3 bin 200 konut yer alacak.

TOKİ 100 bin konut projesi kapsamında Bursa'da yer alan 2 oda 1 salon evlerin brüt alanı 75 metrekare ile 85 metrekare arasında, 3 oda 1 salon evlerin brüt alanı 100 metrekare.

TOKİ Bursa ucuz konut projeleri başvuru şartları
TOKİ Bursa 2020 projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje  İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

Başvuru Bedeli 2+1: 500 TL
Başvuru Bedeli 3+1: 1.000 TL

Projeler için başvurular; 4 kategoride alınacak;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar”
3.Kategori olan “Emekli Vatandaşlar”
4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihaleleri yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kuraları çekilecek.

Satışa sunulan evler için kura çekilişi yapılması durumunda kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında açıklanacak.

Satışa çıkarılan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda başvuru yapanlar tarafından satın alınacak evler TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacak.

TOKİ Bursa ucuz konut projeleri ödemeleri

Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık yüzde 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler sebebiyle projenin gerçekleştirilememesi durumunda, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecek.

TOKİ Bursa ucuz konut projeleri başvuru şartları ve detayları

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 seneden az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunan vatandaşların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5 bin 500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6 bin TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

6- Başvuruları yapacak vatandaşların; 25 yaşını tamamlamaları gerekiyor.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu şehir sınırları içerisinde son 3 senedir oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler talep edilecek.

8-Vefat eden emeklilerin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi 17 milyar 300 milyon TL'ye mal olacak. Projelerin inşaatlarının 2020 yılının ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

TOKİ Bursa 2020 projesi yatay zemin anlayışıyla inşa edilecek. Bursa TOKİ 2020 projesinde yer alacak konutlar zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlandı.

TOKİ Bursa  2020 ucuz konut projeleri fiyatları;
75 metrekarelik 2 oda 1 salon ev fiyatları 140 bin lira ile 161 bin lira
85 metrekarelik 2 oda 1 salon ev fiyatları 157 bin lira ile 180 bin lira
100 metrekarelik 3 oda 1 salon ev fiyatları 160 bin lira ile 210 bin lira 

Bursa TOKİ 2020 projesi için en düşük taksit tutarı 894 TL. Projeler için  240 ay vade ve yüzde 10 peşinat imkanı sağlanıyor.

 100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!