TOKİ Gölcük Sivritepe kura çekilişi yapıldı!

TOKİ Gölcük Sivritepe kura çekilişi yapıldı! TOKİ Gölcük Sivritepe kura çekilişi yapıldı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde hayata geçirdiği 398 konutun kura çekilişi yapıldı.


TOKİ tarafından Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında inşa edilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde bulunan 398 konutun hak sahipleri kura çekilişi ile belirlendi.

Kura töreni bugün Gölcük Belediyesi Kongre Saray’ında noter huzurunda yapıldı. Toplam 2 bin 245 başvurunun geldiği projede konut sahibi olan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Senelerden ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yatay mimari anlayışla yükseklikleri zemin+4 olan konutların 284’ü 2 oda 1 salon planında, 114’ü ise 3 oda 1 salon planında inşa ediliyor.

Alt gelir grubuna yönelik olan 2 oda 1salon konutlar 575 liradan başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.  Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 1.467 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 15, yüzde 20 peşin 96, 108 ve 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Gölcük İlçesi Sivritepe Rezerv Alanında inşa edilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi genelinde konutların yanı sıra 14 dükkân ve cami yer alıyor. Mahalle konseptli Sivritepe TOKİ'de modern ve geleneksel mimarinin sentezlendi. Hak sahipleri için dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda kaliteli bir yaşam alanı oluşturularak Gölcük’e yeni bir cazibe merkezi de kazandırılmış oldu.