29 / 09 / 2022

TOKİ hangi illerde emekliye özel konut satıyor?

TOKİ hangi illerde emekliye özel konut satıyor?

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’nin emeklilere konut hakkı verilmesi için yaptığı başvuru, TOKİ tarafından onaylandı. TOKİ evleri için 6 ilden başvuru alınmaya başlandı.Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği’nin emeklilere konut hakkı verilmesi için yaptığı başvuru,  TOKİ  tarafından onaylandı. Bu kararın ardından TOKİ evleri için başvurular başladı.


Ev almak isteyen emeklilerin başvuru yapabilmesi için aranan şart ise Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği üyesi olması ve üzerine herhangi bir mülkiyeti bulunmaması gerekiyor. 


Adana'ya 8 bin 500 başvuru

TOKİ emekli evleri için Kocaeli, Malatya, Bitlis, Mardin, Eskişehir ve Adana'da başvurular alınıyor. Kocaeli için başvurular geçen hafta sona erdi. Adana'da ise derneğin şubesine 8 bin 500 kişi 250 TL taksitle konut sahibi olabilmek için başvuruda bulundu. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği  Adana  Şubesi’nin üye sayısı kısa sürede 5 binden 15 bine yükseldi.


Emeklilere özel 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire seçeneğinin bulunan TOKİ evlerinde 2 oda 1 salon dairelerde 240 ayda 250 lira taksitle ev sahibi olunabiliyor. 3+1’ler için ise fiyat henüz belirlenmedi. 


İstanbul için proje yok

İstanbul ve çevresinde TOKİ'nin herhangi bir satışı olmadığı için emeklilere özel bir proje bulunmuyor. Sadece ön talep alınan İstanbul bölgesinde vatandaşlar TOKİ'yi arayıp isim, soyisim, adres ve telefon bilgilerini vererek ön talepte bulunabiliyor.


TOKİ'nin İstanbul'da yapacağı bir satışta ise ilk ön talepte bulunan vatandaşlar aranıp konuyla ilgili bilgi veriliyor. Satışların başlayacağı projede emekliye özel yüzde 25 kontenjan ayrılması planlanıyor. 


Pınar DOĞAN/Emlakkulisi.com
Geri Dön