TOKİ herkesi ev sahibi yapacak

TOKİ herkesi ev sahibi yapacak TOKİ herkesi ev sahibi yapacak

26 yıl devlet memurluğu yaptıktan sonra inşaat işine giren Bülent Özdemir önce Çerkezköy'de 120 konutluk bir site yaptı ardından Bilecik TOKİ evlerinin ihalesini aldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Bu gün  TOKİ  için 192 adet konut üreten Güneş İnşaatın sahibi Özdemir, TOKİ'yi devlet güvencesi olarak tanımladı. TOKİ sayesinde yıllarca ev sahibi olma özlemini çeken insanların devletin de desteği ile kira öder gibi ev sahibi olduklarını söyleyen Özdemir, en geç 2 senede teslimat yapıldığı için güven oluştuğuna dikkati çekti. Özdemir, şunları söyledi: "Bu güven günden güne halk arasında büyüyor. İlerleyen dönemlerde TOKİ herkesi ev sahibi yapacak. Çünkü TOKİ'nin konut taksitlerinde faiz artışı yüksek değil. Genellikle depreme dayanıklı tünel kalıp sistemi kullanılmaktadır. Bununla beraber hazine arazileri değer kazanıyor, çarpık kentleşme önlenmiş oluyor" dedi.

Eskiden yaşanan kooperatif rezaletlerini hatırlatan Özdemir, "Devlet memurluğunda kooperatife üye olan insanların emekli olduktan sonra bile dairesini alamadığını gördüm. Yani fakir evi yapar, zengin çatısını koyardı" diye konuştu.

(Yenişafak)

pus