16 / 08 / 2022

TOKİ indirim kampanyası 2020 resmen başladı!

TOKİ indirim kampanyası 2020 resmen başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi  tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyası bugün itibariyle başladı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep sebebiyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her sene gerçekleştirilen indirim kampanyası bugün itibariyle resmen başladı.
 
TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim imkanı sunuyor.
 

Esnek ödeme ile yüzde 20 indirim 

 

Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da faydalanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanabiliyor.


 
Son başvuru 19 Haziran

 

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 06 Mayıs – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuru yapabilecek.
 
9 Haziran'dan sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından faydalanılması mümkün olmayacak.
 

Kampanyadan yararlanma şartları

 

TOKİ yüzde 20 indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, geri ödeme taksiti 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri faydalanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına alınmadı.
 
Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabiliyor.

TOKİ indirim kampanyası 2020 resmen başladı!

 

TOKİ'den 18 bin 69 ucuz konut geliyor!

5 soruda  TOKİ  yüzde 20 indirim kampanyası 2020!