TOKİ 2021 indirim kampanyası yarın başlıyor!

TOKİ 2021 indirim kampanyası yarın başlıyor!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yoğun talep üzerine  borcunu erken ödeyip tapusuna kavuşmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için daha önce düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyasını yeniden başladığını duyurdu.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu teslim almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için daha önce hayata geçirdiği indirim kampanyasını yeniden başlatıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada  TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlar için yüzde 20 indirim kampanyası düzenleneceğini dile getirdi. Yarın başlayacak olan indirim kampanyası 28 Mayıs tarihinde sona erecek. Bu tarihten sonra borç kapatmaları için herhangi bir indirim uygulanmayacak.

TOKİ 2021 indirim kampanyası yarın başlıyor!


Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler ise indirim kampanyasından  faydalanamayacak. Ayrıca bütün borcunun tamamını ödemeyecek vatandaşlar da indirimden yararlanabilecek. Kampanyaya göre; borcunun tamamını ödemeyecek vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak koşuluyla yaptıkları ödemelerde de yüzde 20 indirim kampanyasından kısmi faydalanabilecek.

İndirim kampanyası şartları ise şu şekilde:
Kampanyadan, geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecek olup, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

TOKİ 2021 indirim kampanyası yarın başlıyor!

Kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek.

Borcunun tamamını kapatmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 olarak belirlendi. Borcunun tamamını kapatmayacak vatandaşlar için ise borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak koşuluyla yaptıkları ödemelerde de yüzde 20 indirim kampanyasından kısmi faydalanabilecek.

İndirim uygulaması kapsamına dahil edilen projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemesi gereken aidar veya başka bir borcu olmaması gerekiyor.

 

Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun.

— Murat KURUM (@murat_kurum) April 19, 2021

 TOKİ'den büyük müjde! Başvurmayan pişman!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com