TOKİ 2021 indirim kampanyası 21 Nisan'da başlıyor!

TOKİ 2021 indirim kampanyası 21 Nisan'da başlıyor!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan TOKİ'den konut ve iş yeri alan vatandaşlara müjde geldi. Yoğun talep üzerine yüzde 20 indirim kampanyasının yeniden başlayacağını söyleyen Kurum, kampanyanın 21 Nisan'da başlayacağını dile getirdi.


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ) konut ve iş yeri alanlara müjde geldi. Hürriyet'te yer alan habere göre; sosyal medyadan açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlar için yüzde 20 indirim kampanyası düzenleneceğini dile getirdi. 21 Nisan'da başlayacak kampanya 28 Mayıs'ta sona erecek. 

Murat Kurum sosyal medya üzerinden indirim kampanyasına yönelik şu açıklamalarda bulundu: 

TOKİ 2021 indirim kampanyası 21 Nisan

"TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, daha önce de düzenlediğimiz yüzde 20 indirim kampanyamızı bu yıl da tekrarlıyoruz. Kalan taksit sayısı 12den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun" 

İndirim kampanyası şartları ise şu şekilde:
Kampanyadan, geri ödemede taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları faydalanabilecek olup, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanya kapsamındaki konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi de kullanabilecek.

 TOKİ 2021 indirim kampanyası 21 Nisan

Borcunun tamamını kapatmak isteyen vatandaşlar için yüzde 20 olarak belirlendi. Borcunun tamamını kapatmayacak vatandaşlar için ise borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak koşuluyla yaptıkları ödemelerde de yüzde 20 indirim kampanyasından kısmi faydalanabilecek.

 

Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun.

— Murat KURUM (@murat_kurum) April 19, 2021

TOKİ'nin indirim kampanyasından 33 bin 240 kişi yararlandı!