TOKİ indirim kampanyasından 9 bin 972 kişi yararlandı!

TOKİ indirim kampanyasından 9 bin 972 kişi yararlandı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için hayata geçirilen indirim kampanyasına katılanların 8 bin 745'i borçlarının tamamını kapatarak tapularını almaya hak kazandı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği ve 19 Kasım tarihinde sona erecek indirim kampanyasından şimdiye kadar 9 bin 972 kişi faydalandı.

Anadolu Ajansı muhabirinin TOKİ'den aldığı bilgiye göre, Başkanlık, borcunu erken kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik, geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için 21 Ekim tarihinde bu senenin ikinci yüzde 20 indirim kampanyasını başlattı.

Kampanyadan şimdiye kadar 9 bin 972 kişi faydalandı. Vatandaşların 8 bin 745'i borçlarını kapatarak tapularını almaya hak kazandı.

Bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da başvuruda bulunduğu kampanya kapsamında, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yapılan peşin ödemelerde indirimden yararlanabiliyor.

Bu kapsamda borcunun tamamını kapatamayan 1227 konut ve iş yeri alıcısı da yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 20 indirimden faydalandı.

Kampanyaya son başvuru 19 Kasım


Kampanyaya katılmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19 Kasım 2020 tarihine kadar ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından faydalanılması mümkün olmayacak.

Kampanya şartlarına göre, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekli.

Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 haziran ayı sonu itibarıyla başlamış konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek.

Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler ise indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Ayrıca kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

 

TOKİ 2020 indirim kampanyası 3 gün sonra sona eriyor!