TOKİ İstanbul 2019 kura çekilişleri ne zaman? 

TOKİ İstanbul 2019 kura çekilişleri ne zaman?  TOKİ İstanbul 2019 kura çekilişleri ne zaman? 

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan, 50 bin yeni sosyal konut projesinde 6 Mart-19 Nisan arasında talepler toplandı. Vatandaşların da çekiliş tarihleri ile ilgili araştırmaları hızlandı. Peki, TOKİ İstanbul kuraları ne zaman? İşte TOKİ İstanbul kura tarihleri...Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 67 ilinde 140 projeyle başlatılan 50 bin yeni sosyal konut projesinde kura heyacanı başladı. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  TOKİ  kuraları çekiliş tarihleri geçtiğimiz günlerde belli oldu. İstanbul'da TOKİ'ye başvuran vatandaşlar ise kuraların ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyor. 

Peki, TOKİ İstanbul kuraları ne zaman? İşte, TOKİ İstanbul kuraları ile ilgili tüm merak edilenler....

İSTANBUL TOKİ KURALARI NE ZAMAN?

TOKİ 50 bin yeni sosyal konut projesine İstanbul’da talep toplanan 5 projedeki 6 bin 300 konuta 318 bin 511 başvuru geldi. İstanbulluların merakla beklediği kuralar haziran ayı sonu ve temmuz ayı başında yapılacak.

İstanbul’da ilk kura, Başakşehir Kayabaşı’nda 157 bin 474 başvurunun yapıldığı 4 bin 467 konut için yapılacak. Kura töreni 26-27 Haziran'da gerçekleşecek.

Silivri Alipaşa’da yer alan 685 konut için 28 Haziran’da, Tuzla'da yer alan 500 konut için 1 Temmuz’da, Başakşehir Ayazma'da yer alan 311 konut ile Başakşehir Hoşdere'de yer alan 337 konut için ise 2 Temmuz tarihinde kuralar çekilecek. 

TOKİ İSTANBUL 2019 BAŞVURU ŞARTLARI

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;
1- T.C. vatandaşı olması,
2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması
4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,
5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800 TL olması gerekmektedir.) (3+1 Konut tipi hariç)
6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
7- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşların;
- 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları;
- 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları; gerekiyor.

TOKİ İstanbul 2019 kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ'den 309 lira taksitle ev fırsatı!