TOKİ İstanbul Sancaktepe 100 bin konut başvuru tarihleri!

TOKİ İstanbul Sancaktepe 100 bin konut başvuru tarihleri! TOKİ İstanbul Sancaktepe 100 bin konut başvuru tarihleri!

TOKİ İstanbul Sancaktepe 100 bin konut başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor. Projeler için başvurular bugün itibariyle kabul edilmeye başlanacak.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın inşa edeceği 100 bin sosyal konut projesiyle dar ve orta gelirli aileler ev sahibi olacak. 100 bin yeni konutun hayata geçirileceği projeler için başvuru heyecanı şimdiden başladı. 

TOKİ 100 bin yeni konut projesindeki konutların 10 bin tanesi de İstanbul'da inşa edilecek.  TOKİ  İstanbul 2020 ucuz konut projeleri şu ilçelerde yapılacak; Arnavutköy Hadımköy, Sancaktepe, Şile Ağva, Tuzla Orhanlı ve Tuzla Aydınlı.

TOKİ İstanbul Sancaktepe 100 bin konut başvuru tarihleri!

TOKİ 100 bin yeni konut Sancaktepe projesi için başvuru dönemi bugün itibariyle başladı. Proje için son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle sona erecek.

2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon dairelerin yer aldığı TOKİ Sancaktepe projesiyle işçi, memur, ev hanımı, esnaf ve özellikle dar gelirli aileler ev sahibi olacak. Projelerin toplam maliyeti 17 milyar 300 milyon TL olarak belirlendi.

Sancaktepe TOKİ 2020 projesinde yer alan 2+1 konutların brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3+1 konutların brüt alanı 100 metrekare olarak tasarlandı.

TOKİ 100 bin yeni konut Sancaktepe  başvuru tarihleri ve şartları!


TOKİ 100 bin konut Sancaktepe 2020 projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Projenin yer aldığı kentte bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla kabul ediliyor.

Başvuru Bedeli 2 oda 1 salon daireler için 500 lira
Başvuru Bedeli 3 oda 1 salon daireler için 1.000 lira

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

TOKİ 100 bin yeni konut Sancaktepe başvuru tarihleri ve şartları neler?

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;


1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 

Sancaktepe TOKİ 2020 projesiyle mahalle kültürü yansıtılacak. Proje yatay mimari konseptiyle hayata geçirilecek.

Konutların zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlandığı Sancaktepe TOKİ 2020 projesinin inşaatı 2020 yılının ilk çeyreğinde başlayacak.


TOKİ 100 bin yeni konut Sancaktepe fiyatları:

75 metrekare alana sahip 2+1 daireler 140 bin lira ile 161 bin lira
85 metrekare alana sahip 2+1 daireler 157 bin lira ile 180 bin lira
100 metrekare alana sahip 3+1 daireler 160 bin lira ile 210 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa çıkarıldı.

Sancaktepe TOKİ projelerinin ödeme planı şöyle;
 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!