12 / 08 / 2022

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları!

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları!

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları haberimizde yer alıyor. TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap başvuru tarihleri ne zaman? İşte yanıtları...TOKİ 100 bin konut projeleriye dar ve orta gelirli aileleri konut sahibi olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği 100  bin konutun 3 bin tanesi Eskişehir'de inşa edilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından inşa edilecek olan  TOKİ  Eskişehir projeleri, Beylikova ve Odunpazarı'nda inşa edilecek.

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları haberimizde yer alıyor. Beylikova TOKİ 2. Etap projesinde 350 adet 2+1 konut, 150 adet 3+1 konut bulunuyor.

TOKİ 100 bin konut Eskişehir Beylikova projesi için başvuru dönemi 16 Aralık'ta başladı. Son başvuru tarihinin 15 Ocak 2020 olarak belirlendiği projelerdeki 2 oda 1 salon konutların brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3 oda 1 salon konutların brüt alanı 100 metrekare olarak belirlendi. 


TOKİ Eskişehir Beylikova 100 bin konut ödemeleri

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları!

TOKİ 100 bin sosyal konut Beylikova Eskişehir fiyatları

75 metrekarelik 2+1 daireler 140 bin TL ile 161 bin TL
85 metrekarelik 2+1 daireler 157 bin TL ile 180 bin TL
100 metrekarelik 3 +1 daireler 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

TOKİ Eskişehir Beylikova projesi için belirlenen taksitler şu şekilde;

En düşük taksit 2+1 dairelerde 894 TL, 3+1 dairelerde 1.022 TL.En düşük peşinat 2+1 daireler 14 bin TL, 3+1 dairelerde 16 bin TL.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak daireler için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Bedeli 2+1: 500.- TL
Başvuru Bedeli 3+1: 1.000.-TL

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları!

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları!

TOKİ Eskişehir Beylikova 2. Etap 100 bin konut başvuru detayları!

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.