İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri!

İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri!

İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor. Karabağlar TOKİ'de 525 adet 2+1 konut 225 adet 3+1 konut bulunuyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan  TOKİ  100 bin yeni konut projesi için başvurular başladı.

Dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olacağı TOKİ 100 bin konut projesi Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirilecek.

TOKİ'nin 100 bin yeni sosyal konut kampanyası kapsamında Egenin incisi İzmir'de de 3 bin 500 yeni konut yapılacak. TOKİ  İzmir  projeleri, Aliağa, Karabağlar, Kemalpaşa, Seferihisar ve Selçuk'ta yükselecek.

İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor. 100 bin konut Karabağlar TOKİ'de 525 adet 2+1 konut 225 adet 3+1 konut bulunuyor.

Başvuru döneminin 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle sona ereceği TOKİ İzmir Karabağlar projesindeki 2+1 evlerin brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3+1 evlerin brüt alanı 100 metrekare şeklinde tasarlandı.

TOKİ 100 bin konut İzmir Karabağlar projesi yatay mimari anlayışıyla yükselecek. Zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlanan Karabağlar TOKİ için başvuru heyecanı başladı.

81 ilde inşa edilecek olan TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi toplamda17 milyar 300 milyon TL'ye mal olacak.

Karabağlar TOKİ projesi için belirlenen ödeme planı şu şekilde;

İzmir Karabağlar TOKİ 100 bin konut başvuru tarihleri!


TOKİ 100 bin konut İzmir Karabağlar fiyatları
75 metrekare alana sahip 2 oda 1 salon daireler 140 bin TL ile 161 bin TL
85 metrekare alana sahip 2 oda 1 salon daireler 157 bin TL ile 180 bin TL
100 metrekare alana sahip 3 oda 1 salon daireler 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.

TOKİ İzmir Karabağlar 2020 başvuruları

TOKİ 100 bin konut Karabağlar 2020 projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Projenin yer aldığı şehirde bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla kabul ediliyor.

Başvuru Bedeli 2+1 konutlar  için 500 lira
Başvuru Bedeli 3+1 konutlar için 1.000 lira

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

TOKİ 100 bin sosyal konut Karabağlar başvuru şartları
 
Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;


1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!