TOKİ İstanbul'da 1.500 ucuz konut yapacak!

TOKİ İstanbul'da 1.500 ucuz konut yapacak! TOKİ İstanbul'da 1.500 ucuz konut yapacak!

MIPIM Fuarı'nda incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ise ayrıntılarını önümüzdeki günlerde İstanbul'da açıklayacağı 1.500 ucuz konut müjdesini Cannes'da verdi.


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan da fuarı ziyaret edenler arasındaydı. 2011 yılına göre Türkiye ve İstanbul pavyonunun güzel hazırlandığını söyleyen  TOKİ  Başkanı, “Ancak genel katılım Türkiye’nin potansiyelini tam olarak yansıtmıyor. Türkiye’deki gayrimenkul potansiyeli bunun çok üzerinde bulunuyor” dedi.  Fuarda iştirakleri Emlak Konut GYO’nun kendilerini temsil ettiğini belirten Turan, uluslararası yatırımcılarla görüşmeler yaptıklarını söyledi. Bu görüşmelerin ise bilgi alışverişi üzerine olduğunu kaydeden Turan, yeni bir kaynağa ihtiyaçları olmadığını, TOKİ’nin sosyal konuta odaklandığını kaydetti. Bu kapsamda, Cumartesi günü İstanbul’da bir basın toplantısı düzenleyeceklerini anlatan Turan, dar gelirliye İstanbul’da konut satışına başlayacaklarının müjdesini verdi. İstanbul’da Avrupa yakasında dar gelirli vatandaşlar için kurayla 1.500 konut satışa sunacaklarını kaydeden Turan, “Uzun zamandır böyle bir imkan olmamıştı. Ödemeler de teslimden sonra başlayacak. Kira öder gibi ödenecek” dedi.

 

İstanbul Valisi Vasip Şahin de fuara katıldı. Türkiye’de geliştirilen ve ses getiren birçok gayrimenkul projesi olduğunu söyleyen Şahin, “İstanbul Çadırı’nda ülkemizde gördüğümüz projeleri de görmek isterdik. Bu noktada daha fazla şirketin ve projelerinin olması gerekiyor. Gelecek yıl çok daha fazla  projeyi burada görmeyi umut ediyoruz” dedi. 

 

Tüm dünyadaki yatırımcıların İstanbul’u dikkatle izlediğini anlatan Şahin, bu ilginin daha çok artacağını kaydetti. 


Vatan