TOKİ İzmir Selçuk projesi için ÇED süreci başladı!

TOKİ İzmir Selçuk projesi için ÇED süreci başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İzmir Selçuk projesinin 2. ve 3. etabı için ÇED süreci başladı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın  İzmir  Selçuk projesinin 2. ve 3. etabı için ÇED süreci başladı.

TOKİ İzmir Selçuk projesi İzmir İli, Selçuk İlçesi, Zafer Mahallesi, 461 Ada/93 Parsel ve 455 Ada/15 Parsel üzerinde hayata geçirilecek. Proje 186 milyon TL'ye mal olacak.

ÇED sürecinin başladığı projenin 2. Etabında 565 Konut, 4 Ticaret Merkezi, Büfe, İlkokul ve Cami, 3. etabında 632 Konut, Ticaret Merkezi, Anaokulu, Mescit ve 3 Adet Büfe yer alıyor.

100 bin konut projesi kapsamında inşa edilecek olan  TOKİ  İzmir Selçuk projesinin arsa alanı 296 bin 523 metrekare olarak belirlendi.

TOKİ İzmir Selçuk projesinde inşaat faaliyetlerinin başlaması ve yapılan konutların teslim edilmesi için gerekli süre ortlama 48 ay olarak planlandı.

Proje alanına en yakın hane Selçuk İlçesi Zafer Mahallesine ait olup 1,1 kilometre güneyde yer alıyor. Proje alanı çevresinde tarım arazileri bulunuyor. 

Yapılması planlanan proje kapsamında 1.197 adet konut planlandı. Faaliyetin gerçekleştirileceği söz konusu ÇED izin alanı toplam 296 bin 523 metrekare . Proje kapsamında 2.Etap bünyesinde 50 blok ve 3. Etap bünyesinde 51 blok inşa edilecek.

 

TOKİ'den 500 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com