29 / 06 / 2022

TOKİ peşin ödeme indirimi 2015 başvuruları 10 gün sonra başlayacak!

TOKİ peşin ödeme indirimi 2015 başvuruları 10 gün sonra başlayacak!

TOKİ konutlarından ev sahibi olanlar ve taksit ödemeleri devam eden kimseler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı peşin ödemede indirim kampanyası başlattı. TOKİ peşin ödeme indirimi 2015 başvuruları 10 gün sonra başlayacak...TOKİ peşin ödeme indirimi 2015 başvuruları 10 gün sonra başlayacak!

TOKİ konutlarından ev sahibi olanlar ve taksit ödemeleri devam eden kimseler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı peşin ödemede indirim kampanyası başlattı. 


Kampanya kapsamında konut ve işyeri alıcılarından borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenler belli miktardaki indirim oranlarından faydalanabilecek.


Peki, 2015  TOKİ  peşin ödeme indiriminden kimler faydalanabilir? 2015 TOKİ peşin ödeme indirimi ne kadar olacak?


Kampanyadan satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri hâlihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlananiliyor.


Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmiyor. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak.


İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.


TOKİ peşin ödeme indirimi başvuruları 23 Şubat 2015 tarihinde başlayacak. Buna göre TOKİ peşin ödeme indirimi 2015 başvuruları için son 10 gün bulunuyor. 


Kampanya kapsamında en son başvurular ise 19 Mart 2015 tarihinde yapılacak. Ancak bu tarihteki başvuruların kaçırılması durumunda; yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılamayacak.TOKİ devir koşulları!Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com