TOKİ Şanlıurfa konutlarına rekor başvuru

TOKİ Şanlıurfa konutlarına rekor başvuru

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca Şanlıurfa'da alt gelir grubu için inşa ettirilen 132 konut için, 6 bin 798 başvuru yapıldığı bildirildi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Belediye basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, 11-22 Şubat 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen başvurulara, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

"Kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olma" fırsatını değerlendirmek isteyen vatandaşlar, başvurunun gerçekleştirildiği tarihlerde irtibat bürosunda uzun kuyruklar oluşturdu. Satışa sunulacak 132 konut için bu süre içerisinde toplam 6 bin 798 başvuru yapıldı.

Şanlıurfa ili sınırları içerisinde en az 3 yıldan bu yana ikamet eden dar gelirlilerin yararlanabileceği uygulamada konutlar, türüne ve büyüklüğüne göre 4 bin YTL peşinat ve 180 ay vadeyle satışa sunuluyor.

53 bin 580 ile 68 bin 944 YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan ve hak sahiplerinin aylık 275-361 YTL'lik taksit ödeyeceği konutlar için 6 Mart 2008 Perşembe günü noter huzurunda kura çekilişi yapılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Akabe Mahallesinde, inşa edilen konutlardan 132 dar gelirlinin faydalanabileceğini belirtti.

Güllüoğlu, hazırlanan yeni imar planı ve satışa sunulan taksitli arsalar sayesinde Şanlıurfa'da dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için mücadele ettiklerini kaydetti.

pus