TOKİ Saruhanlı projesini iptal etti

TOKİ Saruhanlı projesini iptal etti

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Manisa'nın Saruhanlı ilçe Belediyesi işbirliğiyle 41 dönümlük arsa üzerinde yapımı planlanan 240 konuta ilişkin projenin, yeterli başvuru olmaması nedeniyle iptal edildiği bildirildi.


Mülkiyeti Saruhanlı Belediyesi ve Hazineye ait Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksek Okulu yanındaki arsada yapımı düşünülen projeyle ilgili açıklamada bulunan Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, çalışmalara başlamadan önce bir anket düzenlediklerini ve ciddi bir taleple karşılaştıklarını bildirdi.

Ancak daha sonra sadece 25 kişinin başvuruda bulunduğunu ifade eden Yaralı, "Saruhanlı halkından ankete büyük talep gelince  TOKİ  ile görüşmelerde bulunarak, konut yapımı kararı almıştık. Ancak daha sonra halkımızın ilgisi azaldı. Ankete bin kişi katılırken, konutlara müracaatlar 25 kişide kaldı. Bu nedenle projemiz iptal edildi" dedi.

Başvuruların azlığının, konut fiyatlarının yüksekliği ve ön ödeme koşullarının cazip olmamasından kaynaklandığı öğrenildi.