TOKİ Seyrantepe'de 966 konut teslim ediliyor!

TOKİ Seyrantepe'de 966 konut teslim ediliyor!

Şehitkamil Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Seyrantepe Mahallesi'nde yapımı tamamlanan bin 680 konuttan 966 tanesinin anahtar teslimi yapılıyor.
Şehitkamil Belediyesi ve  TOKİ  işbirliğiyle Seyrantepe Mahallesi'nde yapımı tamamlanan bin 680 konuttan 966 tanesinin anahtar teslimi yapılıyor. Anahtar tesliminin 20 Ekim 2015 Salı günü saat 14.00'da gerçekleştirileceğini belirten Başkan Rıdvan Fadıloğlu, hak sahibi tüm vatandaşları törene davet etti. SEYRANTEPE KONUTLARI'NIN ANAHTARLARI HAZIR Gaziantep'te yaşanan konut sıkıntısını ortadan kaldırmak ve yeni yaşam alanlan oluşturmak için çalışmalannı aralıksız sürdüren Şehitkamil Belediyesi,Seyrantepe Mahallesi'nde yapımını tamamladığı bin 680 konuttan 966 tanesinin anahtar teslimini törenle gerçekleştirecek. Seyrantepe Konutlan'ndaki tamamlanmış daireler, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde 20 Ekim 2015 Salı günü saat 14.00'da düzenlenecek 'anahtar teslim töreni' ile hak sahiplerine teslim edilecek. 


966 DAİRE İÇİN 'ANAHTAR TESLİM TÖRENİ YAPILACAK Düzenlenecek törene ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Biz Şehitkamil Belediyesi olarak kentsel dönüşüm için kullandığımız Seyrantepe Konutlan'nı da şu anda nihayete erdirdik. Bu konutlan vatandaşlarımız uzun süredir merakla bekliyordu. Bin 680 konutun ilk etabındaki 966 dairenin yarın itibariyle Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde saat 14.00'da anahtar teslim törenini gerçekleştireceğiz. İnşallah, bundan sonraki süreçte de bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bizim esas amacımız; vatandaşımıza yaşanabilir mekanlan uygun fiyata sunmak. İnşallah vatandaşlanmız, sorunsuz bir şekilde anahtarlannı alarak huzur içerisinde bu dairelerde oturacak" ifadelerini kullandı. 


ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ 

Şehitkamil Belediyesi'nin konut somnuna ilişkin gerçekleştirilen çalışmalanna değinen Başkan Rıdvan Fadıloğlu; "Şehitkamil Belediyesi olarak göreve geldiğimiz andan itibaren başlattığımız toplu konut çalışmasında öncelikle 660 tane 1+1'i vatandaşlanmızın hizmetine sunduk. Burada alt gelir grubuna yönelik yalnızca 30 bin TL üzerinden vatandaşlarımızı ev sahibi yaptık. Ondan sonraki süreçte 2+1 uygulamasını başlattık. Yine Şirinevler'de 424 daireyi yalnızca 60 bin TL değer üzerinden vatandaşlanmızın hizmetine sunduk. Tabi bunların yanı sıra Gazikent'te yapmış olduğumuz 600 konuttan 223 tanesini kat karşılığı yaptığımız projede üst gelir grubuna yönelik olarak 150 metrekarelik 3+11eri milletimizin hizmetine sunduk. Şu anda orada satışlanmız devam ediyor. Burada yapılan dairelerin yüzde 50'si satıldı. Diğer yüzde 50'si milletimizin hizmetindedir. Buradaki yaklaşımımız da fiyat olarak normal piyasa şartlarından aşağı, fakat teknik şartnamesi yüksek dairelerimizi vatandaşlanmıza sunmak.  Diğer taraftan da Beykent'te de çalışmalanmızı başlattık ve devam ediyoruz. Umanm en kısa zamanda oranın planlama çalışmalanyla birlikte TOKİ işbirliğiyle vatandaşımızın hizmetine sunmuş oluruz" dedi.


Oluşum