TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi için geri sayım!

TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi için geri sayım!Kentsel dönüşümün merakla beklendiği Güngören Tozkoparan'ın dönüşümü için tarih belli oldu.  60 hektarlık alanı kapsayan Tozkoparan dönüşüm projesi için ihale günü heyecanla bekleniyor. 


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul İli Güngören İlçesi Tozkoparan (Osmaniye) Mahallesi'nde planladığı kentsel dönüşüm projesi bölge halkı tarafından heyecanla bekleniyor. 

8 bin 85 metrekare alanda 6 blok olarak yükselecek olan  TOKİ  Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 224 konut ile altyapı çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. 

TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi için geri sayım başladı. TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm ihalesi 18 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 5 bin 560 konut, 6 bin 436 bağımsız birim ve 6 bin 351 hissedar bulunuyor. 

Proje kapsamında hayata geçirilecek olan yapılar (konut/ticaret yapıları, otopark, depo, makine daireleri, trafo yapıları, site giriş yapıları) konut yapılarında tünel kalıp ve diğer yapılarda karkas yapım sistemlerine uygun olarak inşa edilecek. TOKİ Tozkoparan dönüşüm projesinin 2020 yılı Haziran ayı gibi tamamlanması planlanıyor. 

İstanbul Güngören Tozkoparan ile ilgili ilk karar Nisan 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun çerçevesinde riskli alan ilan edilerek verilmişti. 

TOKİ Tozkoparan projesi böyle olacak;

TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi için geri sayım!

TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi için geri sayım!

TOKİ Tozkoparan dönüşüm ihalesi için geri sayım!

 

Öznur YASLI/Emlakkulisi.com