TOKİ'den 20 yıl vade ve 185 TL'den başlayan taksit fırsatı!

TOKİ'den 20 yıl vade ve 185 TL'den başlayan taksit fırsatı!Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Anadolu'da inşa ettiği binlerce konutu satışa çıkardı. Başvuru tariglerinin daraldığı evlere 20 yıl vade ve 185 liradan başlayan taksit seçenekleriyle sahip olunabilecek...


Türkiye’nin farklı noktalarında konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar gelir grubuna odaklandı. Birçok ilde satışa çıkan TOKİ, 20 yıl vade ve 185 liradan başlayan taksitlerle ev satıyor. 

Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre 55 bin 681 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan konut sayısı ise 8 bin 62’yi buluyor. Emekli, alt gelir grubu dahil tüm kesimlere hitap eden konutlar 1+1, 2+1, 3+1 olarak satışa sunuluyor.

10 BİN LİRA PEŞİNATLA

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar için, Halkbank ve Ziraat Bankası’na başvuru yapmak gerekiyor. Konutlara TOKİ’nin ilk ve ilçelerdeki şubelerinden de başvurulabiliyor. Peşinat olarak konut değerinin en az yüzde 10’u kadar para ödeniyor. 

 

TOKİ
TOKİ

 

1 YIL İKAMET ŞARTI

Alt gelir grubuna yani aylık hane geliri 3 bin 200 liranın altında olan kesime yönelik üretilen daireler için ödenecek peşinat 10 bin liradan başlangıç gösteriyor. Dar gelirliler için üretilen evi almak için başvuru yapan kişinin kendisi, eş ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı evi olmaması gerekiyor. Ev alınacak ilde 1 yıl ikamet şartı da aranıyor.

 

ÖRNEK HESAPLAMA

Örneğin;  Ankara  Mamak Gülseren Mahallesi 3. Etap 2. Bölge’den alt gelir grubu olarak 1 oda 1 salon ev almak isteyenler 83 bin 437 lira ödeyecek. 10 bin lira peşinat ödeyen geri kalan parayı 180 ay (15 yıl vadeyle) ödeyebilecek. Bunun aylık taksidi 408 lira.