27 / 05 / 2022

TOKİ'den alt gelir grubuna 250 TL taksitle konut!

TOKİ'den alt gelir grubuna 250 TL taksitle konut!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu'nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni projeler hazırladıklarını bildirdi.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu'nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni projeler hazırladıklarını bildirdi. Turan, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ'nin başta emekliler olmak üzere, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdığını belirtti. 


Bu çerçevede TOKİ'nin birçok ilde konut satışı gerçekleştirdiğini aktaran Turan, "TOKİ, Malatya'da da 250 liradan başlayan taksitle dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacak. Malatya Beydağı'nda 305'i alt gelir grubu, 778'i sosyal konut olmak üzere toplam bin 83 konut satışa çıkarıldı" ifadelerini kullandı. 


Başvuruların 26 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında kabul edileceğini aktaran Turan, alt gelir grubu kapsamındaki konutlardan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldığını belirtti. 


TOKİ'nin kuruluş amacının, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşların konut sahibi yapılması olduğuna dikkati çeken Turan, şunları kaydetti: "Halkımızın konut ihtiyacına kalıcı çözümler üretmek için yürüttüğümüz çalışmalarda büyük bir hamle ile Anadolu'nun birçok kentinde, alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendiriyoruz. Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan 2+1 niteliğindeki 305 konutun taksit ödemeleri 250 liradan başlıyor. Konutlar yüzde 12-20 peşinat ve 180-240 ay vade seçenekleri ile satılacak. Toplu konut uygulaması çerçevesinde satışa sunulan 3+1 niteliğindeki 778 konutun taksit ödemeleri 557 liradan başlıyor. Konutlar, yüzde 1015-25 peşinat ve 120-144-180 ay vade seçenekleri ile satılacak." dedi. 


Ankara 24 Saat