TOKİ'den Ankara'da 500 milyon YTL'lik arsa

TOKİ'den Ankara'da 500 milyon YTL'lik arsa

TOKİ, Ankara'da 500 milyon YTL'lik 95 parça araziyi açık artırma ile satışa çıkardı.


Eskidji Gayrimenkul tarafından 7 Ağustos'ta düzenlenecek açık artırma ile satılacak araziler arasında, 3,8 milyon metrekarelik "Temapark" alanı da bulunuyor. Temapark yapımı için ayrılan Ballıkuyumcu'daki 3 milyon 818,7 bin metrekarelik arsa, "Temapark yapımı şartıyla" asgari 143 milyon 369 bin YTL bedel ile satışa sunulacak. Hollywood'un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, 3 yıl önce, Ankara'da dev bir eğlence parkı kurmak için Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) yatırım teklifi getirmişti.

TOKİ, aynı açık artırmada, Ballıkuyumcu'daki 1 milyon 35,9 bin metrekarelik ticari rekreasyon alanını da, 189,4 milyon YTL asgari bedel ile satışa çıkarıyor. Satışa çıkarılan gayrimenkullerin büyük bölümünü toplu konut alanları oluşturuyor.

Kamu bankalarının arazisi tamam

İstanbul'a taşınacak Ziraat Bankası ve Halk Bankası'na arazi satışı da tamamlandı. Emlak Konut GYO'nun Ataşehir'de bulunan arazisi, öncelikle TOKİ'ye devredildi.  TOKİ  de bankalarla yaptığı pazarlık sonucunda, 111,9 bin metrekare araziyi toplam 434,9 milyon YTL bedel ile iki bankaya sattı. Vakıfbank'a herhangi bir satış olmadı.

Yeni Şafak