TOKİ’den arsa yatırımcısına 2013’ün ilk fırsatı! 120 ay vade!

 TOKİ’den arsa yatırımcısına 2013’ün ilk fırsatı! 120 ay vade! TOKİ’den arsa yatırımcısına 2013’ün ilk fırsatı! 120 ay vade!

Firma: TOKİ

TOKİ 18 şehirdeki 64 arsayı açık artıma ile satacak . 28 Şubat 2013 tarihinde satışa sunulacak olan arsaların ödemeleri yüzde 10 peşinata, 120 ay vade ile yapılabiliyor.
TOKİ’den  Ankara  Çayyolu’nda 42 dönüm arsa 


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), arsa yatırımcısına 2013’ün ilk fırsatını sunuyor. İdare aralarında Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Diyarbakır gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 18 şehirdeki 64 arsayı açık artıma yöntemiyle satacak. Yüzde 10 peşin 120 aya varan vadelerle satılacak arsalardan 26’sı ilk kez satışa sunuluyor. Ankara’nın lüks semtlerinden Çayyolu’nda bulunan 42 dönümlük arsa ile  İzmir  Bornova’daki 135 dönümlük arsanın da aralarında olduğu taşınmazların açık artırma müzayedesi 28 Şubat 2013’te gerçekleştirilecek. 


TOKİ, arsa yatırımcısına 2013’ün ilk fırsatını 28 Şubat’ta sunacak. Düzenlenecek açık arttırma ile İdarenin mülkiyetindeki 64 arsa satışa çıkarılacak. Müzayede Eskidji firmasının İstanbul’daki merkezinde saat 14.00’da gerçekleştirilecek. TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasından müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan arsalardan almak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de teklif verebilecekler. 


26 arsa ilk kez satışa çıkıyor 

Düzenlenecek müzayedede 26 arsa ilk kez satışa çıkacak. Ankara’nın lüks semtlerinden Çayyolu’nda bulunan 42 dönümlük konut arsası ve Ankara Kazan’daki 20 arsa ilk kez satışa çıkan taşınmazlar arasında bulunuyor. Diyarbakır Silvan, Eskişehir Odunpazarı, Elazığ Merkez, Mardin Midyat ve Ağrı Doğubayazıt’ta bulunan arsalar da ilk kez satışa sunulacak taşınmazlar arasında yer alıyor. 


Yüzde 10 peşin 120 ay vade 

Ağrı Merkez ve Doğubeyazıt, Ankara Çayyolu ve Mamak, Diyarbakır Silvan, Eskişehir Odunpazarı, Elazığ Merkez, Mardin Midyat, Edirne Merkez, Sinop Merkez ve Amasya Merzifon’da bulunan arsalar yüzde 25 peşin 36 ay vadeyle satılacak. Ankara Polatlı’daki 19 dönümlük arsa yüzde 15 peşin 60 ay vade diğer arsalar ise yüzde 10 peşin 120 ay gibi cazip ödeme seçeneğiyle yatırımcıya sunulacak. 


18 ilde arsa satışı 

TOKİ’nin 28 Şubat’ta satışa sunacağı taşınmazlar, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Afyon, Ağrı, Amasya, Bursa, Çorum, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Kars, Kütahya, Mardin, Mersin, Sinop, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerinde bulunuyor. Arsalar arasında konut niteliğinde olanların yanı sıra, ilköğretim, orta öğretim, ticaret, sanayi, spor tesisi, özel spor tesisi, özel sağlık tesisi, özel eğitim alanları da bulunuyor. 


Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin müzayededen önce Eskidji’nin İNG Bank Şişli Şubesi’ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak. Muhammen bedeli 25 bin liradan az olan arsalar için bin lira, muhammen bedeli 25 bin 1 lira ile 500 bin lira olan arsalar için 5 bin lira, muhammen bedeli 500 bin 1 lira ile 1 milyon lira arası olan arsalar için 50 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon 1 liradan fazla olan arsalar için ise 100 bin lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor. 


Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.