TOKİ'den ev sahibi olmak için aranan başvuru şartları neler?

TOKİ'den ev sahibi olmak için aranan başvuru şartları neler? TOKİ'den ev sahibi olmak için aranan başvuru şartları neler?

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ'den ev sahibi olmak için neler aranıyor?

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) dar gelirli vatandaşları düşük taksit ve uzun vadeli ödemelerle ev sahibi yapıyor.  İsteyen vatandaşlar, TOKİ'ye başvurup, kısa bir süre içinde ev alabiliyor. Fakat ev sahibi olmak için bazı şartlar aranıyor. 


TOKİ'den ev sahibi olmanın şartları

TOKİ'den ev almak isteyen kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor. T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor). Ayrıca vatandaşlar Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç), kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şart. Ev alacak kişilerin 25 yaşını doldurması gerekiyor. 

 

TOKİ'den 734 TL taksitle konut! 

 

pus