TOKİ'nin 2015 yılı yüzde 20 indirim kampanyası yarın başlıyor!

TOKİ'nin 2015 yılı yüzde 20 indirim kampanyası yarın başlıyor! TOKİ'nin 2015 yılı yüzde 20 indirim kampanyası yarın başlıyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yaptığı indirim kampanyası yarın başlayacak.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yaptığı yüzde 20 indirim kampanyası, yarın başlıyor.


TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyenlerden gelen yoğun talep nedeniyle, geri ödemeleri süren gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini açıkladı.


Borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirimin uygulanacağı kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 23 Şubat-19 Mart arasında ilgili bankaya başvurabilecek.


Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, kampanya indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.


İndirimin uygulanacağı projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla İdare'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi borcunun bulunmaması gerekiyor.


Kampanyadan, satışları 2012 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri süren konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 aydan az kalan projeler, indirim kampanyasına dahil edilmedi.


-189 bin alıcı yararlanabilecek


İndirim kampanyasından, gerekli şartları taşıyan 188 bin 230 konut ve 910 iş yeri alıcısı yararlanabilecek.


AA