04 / 07 / 2022

TOKİ'nin 5 ildeki 8 bin 900 konutu sahiplerini bulacak!

TOKİ'nin 5 ildeki 8 bin 900 konutu sahiplerini bulacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin 5 ildeki 8 bin 900 konutunun sahiplerini bulacağını açıkladı. Kurum, kuraların bu hafta çekileceğini belirtti...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 100 Bin Sosyal Konut projesi kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta,  Adana  ve Gaziantep'te kuraların çekileceğini, böylece 8 bin 900 konutun sahiplerini bulacağını belirtti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Kurum, Twitter hesabından dar gelirlilere yönelik sosyal konut projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

TOKİ nin 5 ildeki 8 bin 900 konutu sahiplerini bulacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak sosyal konut projelerinin hız kesmeden sürdüğünü kaydeden Kurum, "50 bin sosyal konut projemiz kapsamında, 35 bin 252 konutun inşa süreci devam ediyor" diye konuştu.

Geri kalan konutların da ihale ve proje çalışmalarının yürütüldüğünü belirten Kurum, şöyle konuştu: 

"100 Bin Sosyal Konut projemiz kapsamında, bu hafta Antalya, Mersin, Isparta, Adana ve Gaziantep'te kuralarımızı çekeceğiz. Böylece 8 bin 900 konutumuzun daha sahipleri belli olacak. 100 bin sosyal konutun temellerini inşallah Haziran ayı sonunda atmaya başlıyoruz. Hedefimiz, o özlediğimiz mahalle anlayışı ve yatay mimari esasıyla vatandaşlarımızı, bol yeşil alanı ve sosyal imkanları olan, sağlam, güvenli ve huzurlu yuvalarına bir an önce kavuşturmak."

100 bin yeni sosyal konutun temeli Haziran'da atılacak!

Murat Kurum'dan dönüşüm açıklaması!

Her yıl 300 bin, 5 yılda 1 milyon 500 bin konut dönüşecek!