TOKİ 8 bin 529 konut satacak

TOKİ 8 bin 529 konut satacak

TOKİ, iki ay içinde 8 bin 529 konutu satışa çıkaracak. Her il ve ilçeden satışa çıkarılan konutların fiyatları ise 212 YTL'den başlıyor.


Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yaklaşık 2 ay içinde, yapımı tamamlanan veya halen sürmekte olan 8 bin 529 konutu satacak. TOKİ'den verilen bilgiye göre, konutlardan almak isteyenlerin başvuruları, nisan sonuna kadar kabul edilecek. Verilen bilgiye göre, Kahramanmaraş-Afşin'de alt gelir grubuna yönelik 82 metrekarelik dairenin taksiti 212 YTL'den, İstanbul Tuzla'daki 74 metrekarelik dairenin taksiti 233 YTL'den başlıyor. İzmir-Torbalı konutlarından almak isteyen bir kişi de 120 metrekarelik daire için 493 YTL taksit ödeyecek.
TOKİ'nin alt gelir grupları için İstanbul-Tuzla'da yaptırdığı 984 konuttan almak isteyenler, 11-31 Mart günleri arasında Tuzla Belediyesi'ne başvuracak. Ayrıca Adana-Seyhan Zincirlibağlar konutlarından almak isteyenlerin başvuruları, 3 Mart-30 Nisan günleri arasında, Kahramanmaraş-Afşin konutlarında almak isteyenlerin başvuruları 26 Şubat-14 Mart günleri arasında, Kayseri-Melikgazi 6. ve 7. Etap konutlarından almak isteyenlerin başvuruları 3 Mart-30 Nisan günleri arasında, Yalova-Hacımehmetli konutlarından almak isteyenlerin başvuruları 26 Şubat-7 Mart günleri arasında ve Zonguldak-Ereğli konutlarından almak isteyenlerin başvuruları da 25 Şubat-30 Nisan arasında kabul edilecek.

Göl Konutları'nda son gün 22 Mart

TOKİ tarafından satışa çıkarılan İstanbul-Küçükçekmece Göl Konutları, İstanbul-Küçükçekmece Göl Konutları (alt gelir grubu) konutlarının müracaat süresi 22 Mart'ta dolacak. İzmir-Tire, Ağrı-Patnos, Aydın, Balıkesir-Bandırma Kayacık, Edirne-Fırınlarsırtı, Elazığ-Sürsürü, Gaziantep-Islahıye, Isparta-Aliköy, Kırıkkale-Hacıbey ve Yahşihan ve Konya-Çumra konutları için başvuru süresi 21 Mart'ta doluyor. İstanbul-Halkalı, Ankara-Turkuaz ve Polatlı 2. Etap, Adana-Kozan ve Yüpazarı-Ayçiçeği Vadisi, Amasya-Merzifon, Diyarbakır-Silvan, Düzce-Metek, Erzurum-Aşkale Kandilli ve Yeniköy, Gümüşhane-Torul, Hatay-Reyhanlı, Kahramanmaraş-Afşin konutlarının başvuru süresi de 28 Mart'ta bitecek.

(Star)