TOKİ 31 ildeki 3 bin 930 konutu satıyor!

TOKİ 31 ildeki 3 bin 930 konutu satıyor! TOKİ 31 ildeki 3 bin 930 konutu satıyor!

Dar gelirli ve emeklileri ev sahibi yapan TOKİ, 31 şehirde bulunan 3 bin 930 konutu satışa çıkardı. TOKi, emeklileri 167 liradan başlayan taksit seçenekleriyle ev sahibi yapıyor.Türkiye'nin birçok noktasında konut inşa eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 31 ildeki 3 bin 930 konutu satışa sundu. Emeklilere kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan TOKİ'de aylık 167 liradan başlayan taksit seçenekleriyle ev sahibi olunabiliyor.

Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre, birçok ilde bulunan konutlarını satışa çıkaran TOKİ, emekli vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor. 

Taksitler 167 liradan başlıyor

Satışa çıkan konutların taksitleri 50 bin liradan, taksitler de 167 liradan başlıyor. 240 ay vade seçeneğiyle ödeme imkanı sunan TOKİ'den 20 yıla kadar ödeme yapılabiliyor. TOKİ, hiç evi olmayan  emeklileri konut sahibi yapıyor. 

4 bin 500 TL gelir şartı

Emeklilere özel satışa sunulan dairelerin tipleri 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 olarak tasarlandı. Farklı daire seçeneklerinin bulunduğu konutlara başvurmak isteyenlerin aylık hane halkı gelirinin, en fazla 4 bin 500 TL olması gerekiyor. 

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası'na

Konutlar için başvurular Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine yapılacak. Başvurularla ilgili konuşan  TOKİ  Başkanı Ergün Turan, “Vatandaşlarımız diğer detayları '444 86 54' numaralı ALO TOKİ hattından öğrenebilir” ifadelerini kullandı.

Başvuru şartları nelerdir?

Emeklilere özel TOKİ fırsatından yararlanmak isteyem vatandaşların T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşuluyla ikame ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. TOKİ’den konut ve konut kredisi almamış olmak, kendisine, eşine veya velayetindeki çocuklara ait mülkiyetin olmaması şartı da aranıyor.

 

 

TOKİ'den emekliye 55 bin TL'ye konut müjdesi!

TOKİ'den Ekim'de 524 TL taksitle konut fırsatı!

20 soruda TOKİ'den nasıl ev sahibi olunur?

Devletten satılık 213 bin konut!