17 / 08 / 2022

TOKİ'nin düşük taksitli konutları yoğun ilgi görüyor!

TOKİ'nin düşük taksitli konutları yoğun ilgi görüyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı başta emekliler olmak üzere düşük gelirliler için 250 lira taksitle satışa sunması beklenen konutlara vatandaş yoğun ilgi gösteriyor.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı başta emekliler olmak üzere düşük gelirliler için 250 lira taksitle satışa sunması beklenen konutlara vatandaş yoğun ilgi gösteriyor. Tokat'ta konut sahibi olmak isteyen emekliler üye kaydı yaptırmak istedikleri demek binasında yoğunluk oluşturdu. 


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Tokat Şubesi'ne 15 günde 1500 emekli müracaatta bulundu. Çekenli İş Merkezi'nde kayıt işlemleri devam ederken, emeklilerin oluşturduğu yoğunluk nedeni ile kısa süreli tartışmalar yaşandı. Türkiye Emekliler Derneği Tokat Şube Başkanı Kadir Eryüre, 21 Ekim'de Türkiye Emekliler Derneği'nin yapmış olduğu kongrede Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun emekli derneği üyelerine ve evi olmayanlara  TOKİ  kanalıyla söz verdiğini söyledi. Tokat halkı bunu televizyonlardan duyarak derneklerine üye olmak için müracaata başladığını ifade ederek Eryüre, "Şu anda biz derneğimize üye müracaatı yapıyoruz. Ne kadar müracaat yapmışsak biz o sayıyı TOKİ'ye bildireceğiz. 


TOKİ de gelip Tokat'ta konut yapımına başlayacaktır. Resmi yazışmalarımız bitti. Sadece biz TOKİ'nin gelmesini bekliyoruz" dedi. Başkan Eryürek.TOKİ'nin iki projesi olduğunu ifade ederek. "Birisi kendi adına yapmış olduğu binalardan yüzde 25'ini emekliye kurayla dağıtacak. Birde emekliler demeği üyelerine TOKİ kanalıyla evi olmayan emeklilere yapılacak. Daireler 2+1 ve 3+1 şekilde yapılacak. 2+l'lerin ödemesi aylık 240. 3+1 '1er ise 340 TL olarak ödenecek. Şu anda TOKİ'nin ne zaman geleceğini bekliyoruz" diye konuştu. 


Çekenli İş Merkezi'ndeki dernekte yoğunluk oluşturan emekliler ise Tokat'a da emeklilere yönelik konut yapılmasını beklediklerini kaydetti.


Anayurt