TOKİ'nin Erzincan Konutları'na rekor başvuru geldi!

TOKİ'nin Erzincan Konutları'na rekor başvuru geldi! TOKİ'nin Erzincan Konutları'na rekor başvuru geldi!

TOKİ'nin Erzincan Geçit"teki 304 alt gelir grubu evine ilk gün 300'den fazla müracaat geldiErzincan Geçit"teki  TOKİ  evlerine rekor başvuru ERZİNCAN"DA Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Geçit Belde Belediyesi arasındaki protokol gereği, alt gelir grubuna yönelik 304 konut yapılacak.

Beldede bulunan mevcut TOKİ konutlarının yanına yapılacak konutlara, ilk gün itibari ile rekor seviyede müracaat gerçekleşti. Geçit beldesinde ikamet edenlerin kayıtlarının kabul edildiği ilk gün sonunda 304 konuta 300"ün üzerinde başvuru yapıldı. Geçit Belediye Başkanı Düzgün Bilgin, müracaatın 2 binleri bulacağını söyledi. Daireler 2+1 olacak şekilde, kullanım alanı 78 metrekare üzerine inşa edilecek. Protokol gereği Geçit Beldesi"nde ikamet edenlerin kayıtlarının alındığını söyleyen Belediye Başkanı Bilgin, ilk etap TOKİ"lere az sayıda müracaat olduğunu, ancak yapılan 2. etap TOKİ"lere beklemedikleri bir oranda müracaatla başladıklarını belirtti.

Bilgin œMüracaatta bulunanlar 4 bin lirayı ilgili bankaya yatırıyor ve kuradan isimleri çıkarsa, 4 bin lira daha yatıracaklar. Geri kalan kısmını ise 180 ayda ödeyecekler dedi. Belediye koridorunda uzun kuyruk oluşturan vatandaşlar kendilerine sıra gelmesi için bekledi. Ev sahibi olmak için TOKİ konutlarına müracaat etmeye çalıştıklarını söyleyen vatandaşlar œEvler artık kimin hakkı ise onlar alır. Bizim de bir evimiz olmasını istiyoruz dedi.


Star