TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'daki 2 arsasına 8 teklif!

TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'daki 2 arsasına 8 teklif! TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'daki 2 arsasına 8 teklif!

TOKİ, GOP Karayolları Mahallesi’nde yer alan iki adet parselin ihalesinin ilk oturumunu dün yaptı. 149.5 milyon lirayla en yüksek teklifi Ral Yapı verdi.TOKİ, GOP Karayolları Mahallesi’nde yer alan iki adet parselin ihalesinin ilk oturumunu dün yaptı. 149.5 milyon lirayla en yüksek teklifi Ral Yapı verdi.


Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde riskli alan ilan edildi!


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'ndeki arsalarını dün ihaleye çıkardı. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında yer alan iki parsel için düzenlenen ihalenin ilk oturumu kıran kırana geçti. Aralarında Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, Fuzul- Yol İnşaat, Albayrak ve Ral Yapı'nın bulunduğu sekiz firma teklif verdi. Ral Yapı, 149.5 milyon lira toplam satış geliri üzerinden, yüzde 18 yani 26.9 milyon lira idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı. Önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda ortaya çıkacak fiyatın ardından ihalenin kazananı belli olacak. Kazanan firma, teklifinin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ'ye verecek. İhaledeki 6 bin 619 ada 8 parsel 26 bin 622 metrekare, 10086 ada 1 parsel 8 bin metrekare alana sahip.


YERİNDE DÖNÜŞÜM MODELİ

TOKİ Başkanı Ergün Turan, alt ve orta gelire yönelik konutlar yapabilmek için gelir getirici projelere devam ettiklerini belirterek, bu arsada yapılacak işin hem hasılat paylaşımı hem de kentsel dönüşüm olacağını söyledi. Turan, "Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire veriyoruz. Yani hem hasılat paylaşımı hem de yerinde kentsel dönüşüm yapıyoruz" diye konuştu.


SEKİZ FİRMA TEKLİF VERDİ

TOKİ 'nin ihaleye çıkardığı arsalar, TEM otoyolu üzerinde önemli bir lokasyonda bulunuyor. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında, Tem Point projesine komşu konumda yer alan arsa, Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi'ne de yakınlığıyla dikkat çekiyor. Yapılan projeler ve kentsel dönüşümün yoğun yaşandığı bölgede bulunan arsanın ihalesine katılmak için 20 firmanın daha dosya aldığı öğrenildi. Teklif veren firma sayısı ise 8'de kaldı.


Sabah - Seda Tabak


Haber Vatan Gazetesinde şu şekilde yer aldı...


TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire veriyoruz. Yani hem hasılat paylaşımı hem de yerinde kentsel dönüşüm yapıyoruz" dedi.Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'ndeki arsaları için dün ihale düzenlendi. Avrupa Konutları TEM projesinin hemen yanında yer alan iki parsel için düzenlenen ihaleye 8 firma katıldı. Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, Fuzul-Yol İnşaat, Albayrak ve Ral Yapı ihalede teklif veren firmalar oldu. Ral Yapı, 149.5 milyon lira toplam satış geliri üzerinden, yüzde 18 yani 26.9 milyon lira idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı. Önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda ortaya çıkacak fiyatın ardından ihalenin kazananı belli olacak. 


Kazanan firma, teklifinin yanı sıra projeden 150 daireyi hak sahiplerine verecek. Ayrıca 32 derslikli okul ve spor salonu yapacak. 


TOKİ'nin Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde arsa satış karşılığı gelir paylaşım işi ihalesindeki 6619 ada 8 parsel 26 bin 622 metrekare, 10086 ada 1 parsel 8 bin metrekare alana sahip. Kentsel dönüşüm var 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, ihaleyle ilgili daha önceki bir açıklamasında alt ve orta gelire yönelik konutlar yapabilmek için gelir getirici projelere devam ettiklerini belirterek, bu arsada yapılacak işin hem hasılat paylaşımı hem de kentsel dönüşüm olacağını söylemişti. 

Turan, "Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire veriyoruz. Yani hem hasılat paylaşımı hem de yerinde kentsel dönüşüm yapıyoruz" demişti. 

TOKİ'nin ihaleye çıkardığı arsalar, önemli bir lokasyonda bulunuyor. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında, Tem Point projesinin karşısında yer alan arsa, Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi'ne de komşu konumda bulunuyor. 


Vatan


Bu haber Habertürk'te şöyle yer aldı:


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’ndeki arsalarını ihaleye çıkardı


Aralarında Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, Fuzul- Yol İnşaat, Albayrak ve Ral Yapı’nın bulunduğu sekiz firma teklif verdi. Ral Yapı, 149.5 milyon lira toplam satış geliri üzerinden, yüzde 18 yani 26.9 milyon lira idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı. Önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda ortaya çıkacak fiyatın ardından ihalenin kazananı belli olacak. Kazanan firma, teklifinin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ’ye verecek.  TOKİ  Başkanı Ergün Turan, alt ve orta gelire yönelik konutlar yapabilmek için gelir getirici projelere devam ettiklerini belirterek, bu arsada yapılacak işin hem hasılat paylaşımı hem de kentsel dönüşüm olacağını söyledi. Turan, “Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire veriyoruz. Yani hem hasılat paylaşımı hem de yerinde kentsel dönüşüm yapıyoruz” dedi.


Habertürk