Toskana Vadisi Projesi`ne Mimar Mahmut Anlar imzası

Toskana Vadisi Projesi`ne Mimar Mahmut Anlar imzası

Burj Dubai'nin yaratıcısı, dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Emaar'ın Türkiye'deki ilk projesi "Toskana Vadisi Evleri" şehrin kargaşasından uzakta şehir konforunu doğayla iç içe yaşamak isteyenler için ideal bir doğal yaşam alanı sunmaya hazı

Sakinlerine yepyeni bir yaşam tarzı ve geniş sosyal imkanlar tanıyacak olan Toskana Vadisi Evleri'nde yaklaşık 4500 m2 kapalı ve 10.500 m2 ye varan açık rekreasyon ve sosyal tesis alanları bulunacak. Projede, açık-kapalı yüzme havuzlarından, tenis, squash, basketbol, futbola kadar tam donanımlı pek çok fasilite yer alıyor. İleri teknoloji kullanımıyla inşa edilecek olan 4500 m2 lik rekreasyon alanı, farklı bir konsept ile Mimar Mahmut Anlar imzası taşıyacak.


Emaar Türkiye'nin ilk projesi olan "Toskana Vadisi" Büyükçekmece Gölü'nü görecek şekilde konumlanan 1,7 milyon m2'lik geniş bir alana yayılıyor. 800 m2'den 2300 m2'ye kadar bahçe büyüklüklerine sahip evlerde havuz opsiyonel olarak sunuluyor. Büyüklükleri 395 ile 940 m2 arasında değişen evler; Atatürk Havalimanı'na 20, şehir merkezine ise 50 dakika mesafede bulunuyor. 1,7 milyon m2'lik geniş bir alana yayılan proje, 8 farklı tipte 555 villadan oluşuyor. Her villanın Büyükçekmece Gölü'nü görecek şekilde konumlandığı projede hem deniz hem göl manzarasına hakim evler bulunuyor.


Projenin örnek evleri ise, "Toskana Vadisi" mimarisini yaşayan bir evde görmek isteyenler için Ralph Lauren, Minotti, Casa Milano gibi markaların ürünleri ile özenle hazırlandı.


Mahmut Anlar Kimdir?


Mahmut Anlar, Avusturya Lisesi'nin ardından 1987'de Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinden hemen sonra Ertem Ertunga'nın ofisinde çalışmaya başlayan Anlar, 1990 yılında kendi şirketi olan Geomim'i ortağı Yeşim Coşkun ile birlikte kurdu. Bu tarihten itibaren konut ve iş yerinin yanı sıra sosyal yaşam kültürüne hizmet eden pek çok mekanın tasarım ve dekorasyonunu da gerçekleştiren ve şu an Geomim'i 2000 yılından beri tek başına yürüten Anlar'ın Alarko Hillside- Alkent City Club , Buzada , W Hotel/İstanbul , Marmara Pera , Mac / Kanyon , Cinebonus / Kanyon gibi projelerde de imzası bulunuyor.TOSKANA VADİSİ PROJESİ'NİN KÜNYESİ


Lokasyon: Büyükçekmece, İstanbul


Proje Sahibi: Emaar Türkiye


Proje Mimarı: JZMK - California / AE Mimarlık - İstanbul


Arazi Alanı: 1.700.000 m2


Ortak alanlar ve bahçeler toplamı: 1.274.000 m2


Toplam Konut Adedi: 555


Konut Tipleri: 8 farklı tip


Konut Büyüklükleri: 395 m2 ile 940 m2arasında değişen alternatifler


Emaar Türkiye Merkez Ofis: 0212 329 28 00


Emaar Türkiye Toskana Vadisi Evleri Satış Ofisi: 0212 889 10 00


Emaar Properties PJSC hakkında:


Dünyanın sayılı yapı şirketlerinden olan Emaar Properties, global düzeyde, lüks yerleşim alanları yaratma konusunda öncü şirkettir. Bugüne kadar entegre yaşam alanları konforu sunan bir dizi eşsiz proje kanalıyla Emaar Properties, 4 kıtada ve 17 ülkede faaliyet göstermektedir. New York, Milano, Paris, Şangay, Tokyo ve Dubai'nin aralarında yer aldığı dünyanın 10 önemli metropolünde açılacak olan Armani Otelleri ve 2008 yılında tamamlandığında dünyanın en yüksek yapısı olacak Burj Dubai, Emaar'ın başarılarını taçlandıracak projelerdir. Burj Dubai'nin mimarı, S&P tarafından A - notuna ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Standardı belgesine layık görülen Emaar, Türkiye'de ilk olarak 555 lüks villayı içeren Toskana Vadisi Projesi'ni hayata geçirecektir.