19 / 08 / 2022

Trabzon Akyazı Stadı'nın açılışı gecikecek mi?

Trabzon Akyazı Stadı'nın açılışı gecikecek mi?

Trabzon'da yapımı süren Akyazı Spor Kompleksi'ndeki gecikmeler can sıkıyor. Çatı inşaatı için kurulan direklerin sökülmesinin en az 2 ay süre alacağı belirtiliyor.Bordo-Mavililer'in gelecek planlaması içinde en önemli ekonomik gelir kaynağı olarak kabul edilen, bu anlamda yönetimin umudu olan, ayrıca vizyonunu da anlatmasına sebep olacağı düşünülen Akyazı Spor Kompleksi'ndeki gecikmeler can sıkıyor. Başkan Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyelerinin Bordo-Mavililer'in cezasının biteceği Akhisar Belediyespor karşılaşmasına yetiştirileceğini açıkladığı Akyazı Stadı'nın açılışının gecikme ihtimali endişe yarattı. 


ÇATI DİREKLERİ SÖKÜLECEK 


Akyazı inşaatını takip eden uzmanlar çatı inşaatı için kurulan direklerin sökülmesinin en az 2 ay süre alacağını ve bu konuda son derece dikkatli davranılması gerektiğini belirterek yapılacak işlemin tamamlanma süresini geciktireceği yorumunda bulundular. Çatı direkleri sökülmeden zemin inşaatına geçilemeyeceğini belirten uzmanlar, böyle bir tercih kullanılması durumunda yapılacak zeminin büyük zarar göreceği uyarısında da bulundular. 


İŞLER HIZLI YÜRÜYEMİYOR 


Büyük umutlar beslenen Akyazı Stadı'nın ince işlerinin, çevre düzenlemesinin ve bağlantı yol çalışmalarının dahi devre arasına kadar yetişme ihtimalinin zor olduğuna dikkat çekiliyor. Türkiye'yi derinden yaralayan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gelişen süreçte Akyazı'daki çalışmaların daha da yavaşladığı, TOKİ'nin istenilen hızda iş yapmadığı, statta birçok eksiğin bulunduğu kaydediliyor. Mevcut durum yönetimin elini kolunu bağlarken, bu nedenle henüz kombine ve loca satışı konusunda bir planlama gerçekleştirilemiyor. 


A.AKER HAZIR HALE GELMELİ


Yaşanan belirsizliğin ortadan nasıl kaldırılacağı merakla beklenirken, Başkan Muharrem Usta'nın yoğun şekilde çalıştığı, özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nezdinde girişimlerde bulunma çabası gösterdiği ama ülkede }'aşanan son gelişmeler nedeniyle sıkıntıların belirdiği vurgulanıyor. Tüm tehlikeler dikkate alınarak, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın her açıdan yeni sezona hazır halde tutulmasının önemle altı çiziliyor. Karadeniz'de İlk Haber