Trabzon Şehir Hastanesi 2018'de bitecek!

Trabzon Şehir Hastanesi 2018'de bitecek!

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaparak Trabzon Şehir Hastanesi'nin 2018'de biteceğini söyledi.AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaptı. 7 Haziran seçim sürecinde taahhüt edilen mega projelerle ilgili tarih verildi.


ŞEHİR HASTANESİ VE HAVALİMANI

ŞEHİR Hastanesi sözü verdik. Sağlık bakanımız açıklama yaptı. 2018’de Trabzon’umuz tamamı bitmiş bir şehir hastanesine kavuşacaktır. 


Yeni havalimanı için DHMİ fizibilite çalışması yapıyor. Yakın zamanda bitecek. Trabzon’a yakışır bir havalimanına kavuşacağız.


İKİNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ VE TURİZM MERKEZİ TRABZON

 YÖK Başkanımızla konuştuk. YÖK, Trabzon’a ikinci devlet üniversitesi açılması için kolları sıvadı. Gerekli raporlar hazırlanıyor. 4- Trabzon’un turizm şehri olması konusunda ne gerekiyorsa yapacağız. Körfez ülkelerinden bölgeye 450 bin turist geldi. Bunun %85’i Trabzon’un. Bunun bilincindeyiz.


YÖK KOLLARI SIVADI, TRABZON’A 2. ÜNİVERSİTE YOLDA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerinden sonra Trabzon özeliyle ilgili yatırımlar ve projelere ilişkin de bilgi verdi. Soylu, “Fitne yapmaya çalışanlar olabilir, benim kulağım her şeye kapalıdır. Hiçbir şey duymayacağız. Millet bize fitne ve fesadın içine düşelim diye görev vermedi. Bize millet, Trabzon halkına hizmet götürelim diye oy verdi. Ben en arkada olmaya razıyım, sadece millet benden razı olsun istiyorum. Şehir hastanesi dedik. Sağlık Bakanımız açıklama yaptı. 2018’de Trabzon’umuz bitmiş, tamamlanmış bir şehir hastanesiyle karşı karşıya kalacaktır. Havalimanı için Devlet Hava Meydanları fizibilite çalışmasını yapıyor. Yakın zamanda fizibilite çalışması bitecek. Trabzon’a yakışır bir havalimanına kavuşacağız. YÖK Başkanımızla konuştuk. YÖK Başkanımız Trabzon’a ikinci devlet üniversitesinin açılması için kolları sıvadı, gerekli raporları, düzenlemeleri oluşturuyor.  AK Parti tek başına iktidar olamasa da biz milletimize küsmeyen bir anlayışla hareket etmeye devam ediyoruz. Hizmeti milletle buluşturmak için adımlarımızı daha hızlı ve güçlü atıyoruz. Trabzon’un turizm şehri olması konusunda çok adım daha attık. Doğu Karadeniz’in turizm merkezi olarak Trabzon’u niteleyerek burada Doğu Karadeniz turizmini masaya yatıran geniş kapsamlı bir toplantı yaptık. Yetmedi Trabzon’da turizmin paydaşlarıyla birlikte turizm sıçramasına planlama yapabileceğimiz bir toplantı daha yaptık. Trabzon’da atacağımız adımları belirleyecek bir turizm toplantısını daha gerçekleştireceğiz. Bu yıl Doğu Karadeniz Bölgesi’ne Körfez ülkelerinden 450 bin turist geldi. Bunun yüzde 85’i Trabzon’da olduğu bir tablo ile karşı karşıyayız. Hepimizin sorumluluğu var.  Trabzon’un turizm, eğitim, sağlık, ticaret şehri olması, organik tarımla buluşma noktasında adımlar attık. Yatırım Adası ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Sanayi ve Ticaret Bakanımızla bunu defalarca görüştük. Meclis açıldığı ilk gün bölgenin yatırıma açılabilmesi için bir kanunu işlerliğe koymamız gerekiyor. Yatırım Adası’nı Trabzon ile buluşturacağız. Trabzon’a büyük yatırımlar geliyor. Birçok otel ve turizm yatırımı geliyor.  İstihdam ve ekonomi açısından bunlar önemli.” dedi. 


TRABZON’U BETONLAŞTIRMAKTAN KURTARMALIYIZ

Önümüzdeki günlerde  TOKİ  Başkanı, İller Bankası Genel Müdürü’nün Trabzon’a geleceğini ifade eden Soylu, “Trabzon’u betonlaştırmaktan kurtarmalıyız. Doğayı bu bölgenin bir serveti olarak gelecek nesillere bırakmak durumundayız. Bu, bizim sorumluluğumuzdur. Bizim ne güzel ev modellerimiz var. Bunlar hayata geçirilebilir. Oy verecekler diye kaçak yapıya müsaade etmemek lazım. Belki birkaç oy alırız ama bu dünyada da öte dünyada da bunun hesabını veremeyiz. Burası bizim cennet memleketimizdir. Meclis açılmış olsaydı yaylalar ve ormanların sahiplendirilmesiyle ilgili çalışmamız olacaktı. Hazırlığımız var. Devlet milletin ihtiyaçlarına göre milletin önünde hazırlık yapar. Elektriğe ihtiyaç olacak, evi olacak. Elektrik vermiyorum. Ben alırım sen de görürsün. Bunun nizamını, düzenini ayarlamak durumundayız. Trabzon’un her derdi bizim derdimizdir. Bize verilen emanetin ne olduğunu biliyoruz. Bir kongreye gidiyoruz. 12 Eylül’de yapılıyor. AK Parti kongreleri huzura, demokrasiye, kardeşliğe, bütün dünyaya insanlık adına söyleyebilme sözleri söyleme imkânı olmuştur. Bu kongrede de büyük heyecan ortaya koyacağız. Bu kongre bizim 1 Kasım’daki seçimde en önemli sıçrama merkezimiz olacaktır. Kongre heyecanıyla Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet olarak verdiği, kendi çocuğu olarak nitelendirdiği AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesinin sözleşmesi olacaktır. Trabzon’da gençlerimizin, kadınlarımızın ortaya koyacağı iradeyle destan yazacağız. Aday başvuru süreci başladı. Partimizde pazartesi itibariyle adaylık süreci başlıyor. Önümüzdeki perşembe gününe kadar. Yeniden değerlendirme yapılacak. Kongreden sonra yeni oluşan heyet, listelerin hazırlanması konusunda görevini yerine getirecek. AK Parti listeleriyle, 1 Kasım seçimlerinde teşkilatlarıyla bir büyük adımı atacaktır. Teşkilatlarımız Türkiye’de ve Trabzon’da seçime hazırdır.” şeklinde konuştu. 


Günebakış Gazetesi