Çukurova Balkon

Trabzon'da icradan 2 milyon 68 bin 61 TL'ye satılık arsa!

Trabzon'da icradan 2 milyon 68 bin 61 TL'ye satılık arsa! Trabzon'da icradan 2 milyon 68 bin 61 TL'ye satılık arsa!

Trabzon İli Merkez İlçesi'nde yer alan 1414,13 metrekare yüzölçümüne sahip arsa Trabzon 3.İcra Dairesi tarafından 12 Kasım 2014 tarihinde saat 14:00 ile 14:05 arasında ihaleye çıkıyor...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Trabzon 3.İcra Dairesi Trabzon İli Merkez İlçesi'nde yer alan 1414,13 yüzölçümüne sahip arsayı satışa çıkardı. Satışı açık arttırma usulüyle yapılacak olan arsa havaalanından 500 metre yukarıda olup, sahil ile bağlantısı Şehit Orhan Sancak Caddesi ile sağlamaktadır.


Çevresinde yoğun bir yapılaşmanın olduğu arsa fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Ticaret sahalarına, sosyal tesislere ve Karadeniz Teknik Üniversitesi kampüsüne yakın olan taşınmazın üzerinde hiçbir yapı bulunmamaktadır.


Yine Merkez'de yer alan diğer bir arsa ise belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmakta, şehir merkezine her türlü otobüs minibüs bağlantısı mevcuttur. Fındık bahçesi olarak kullanılan arsanın etrafında yoğun bir yapılaşma mevcuttur.


İhale İlanı


T.C TRABZON 3.İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri,


TAŞINMAZIN


Özellikleri: Trabzon İli Merkez İlçesinde yer alan 1414,13 miktarlı arsa niteliğindeki taşınmazın tamamı 2.068.61 TL bedelle satılacaktır.


Kıymeti: 2.068.61 TL


KDV Oranı: %18


Kaydındaki şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.


1.Satış Günü: 12/11/2014 14:00 ile 14:05 arasında


2.Satış Günü 10/12/2014 14:00 ile 14:0 arasında


Satış Yeri: Trabzon Adliyesi Giriş Kapısı Önü Kaşüstü/Trabzon


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar SATIŞ MEMURLUĞUMUZA HİTAPLI KESİN VE SÜRESİZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi %0 5,69, KDV % 18, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Vergi, Harç oran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/07/2014


(İİK m. 126)


(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.


İlanın tam metni için tıklayın