Trump projeleri 500 milyon dolarlık rezidansla başlıyor

Trump projeleri 500 milyon dolarlık rezidansla başlıyor

Amerikalı emlak devi Donald Trump'un Türkiye'deki haklarına sahip olan Yeşil İnşaat, Trump projelerine 500 milyon dolarlık rezidansla başlıyor. 


İstanbul Avrupa yakasında yapılması planlanan rezidans 300 daireden oluşacak. Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Duruman, rezidansın temelinin 2008'de atılacağını belirterek, uygun arsa buldukça da Trump plaza ve otellerinin yapımına başlayacaklarını söyledi.


İSTANBUL Beylikdüzü'nde inşa ettiği Modernist projesinde satışa başlayan Yeşil İnşaat, Trump projesine de 500 milyon dolarlık rezidans projesiyle start veriyor. Amerikalı emlak devi Donald Trump'ın Türkiye'deki haklarını elinde bulunduran Yeşil İnşaat, rezidans projesi için arsa alma aşamasında. İstanbul Avrupa Yakası'nda yapılması planlanan rezidans, 300 daireli olacak.


ALTINDA ALIŞVERİŞ MERKEZİ OLACAK: Trump projelerine rezidansla başlamak istediklerini belirten Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Duruman, rezidans projesini netleştirdikten sonra, iş merkezi, golf resort projelerine başlayacaklarını söyledi. Rezidans için küçük olmayan 300 dairelik yerlere baktıklarını belirten Duruman, "Altında alışveriş merkezi olabilecek binalara bakıyoruz. Rezidansın altında Trump'a uygun isimlerin olacağı butik alışveriş merkezi de planlıyoruz. Restoranlar yanında içinde spa, aerobik, otopark gibi şeyler de bulunacak. Trump projelerine bununla başlamak istiyoruz" dedi. 2008'de rezidansın temelini atmayı hedeflediklerini dile getiren Duruman, uygun arsa buldukça da diğer projelerin, Trump plaza ve otellerin yapımına başlayacaklarını kaydetti.


SİLİVRİ'DE VİLLA PROJESİ: Yeşil İnşaat, İstanbul Beylikdüzü'ndeki 12 bin konutluk Modernist projesine odaklanmasına karşın bir yandan Silivri'deki 100 milyon dolarlık 250 villa projesini devam ettiriyor. Burak Duruman, projenin bir yılda tamamlanmasını planladıklarını belirterek, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: "Silivri, gelişimiyle artık İstanbul'un sayfiye yeri olmaktan çıktı. İstanbul'un şehir hayatından kurtulmaya çalışan insanların dört mevsim yaşadığı muhitlerden biri oldu. Bu projeyle, dört mevsim Silivri'de yaşamak isteyenleri hedefliyoruz. 100 milyon dolarlık projede henüz satışlara başlamadık. Yaza doğru satışa başlamayı planlıyoruz."


EKONOMİK KORKUMUZ YOK: Duruman, Kuzey Irak'a operasyon olasılığından etkilenmemeye çalıştıklarına da işaret ederek, "Projelerimize devam ediyoruz. Ekonomik anlamda bir şeyden korkmuyoruz. Biz eskilerin yaptığı hatalara düşmek istemiyoruz. Kendi kendimizi doldurup kriz yaratan bir ülkeydik. Artık kendimize durup dururken kriz yaratmanın anlamı yok. Ama biz yolumuza devam ediyoruz" diye konuştu. Türkiye'de genç nüfusun konut ihtiyacının inanılmaz derecede arttığını ve bunun değişmez bir kural olduğunu vurgulayan Duruman, "Ne tür kriz olursa olsun, konutta yaşamak zorundasınız. Doğru olanakları sağlayan kira öder gibi evsahibi olunmasını sağlayan firmalar krizden etkilenmez" değerlendirmesini yaptı.


Sektörde küçük firmalarda konsolidasyon olur


SEKTÖRDE çok inşaat firması olduğunu ve ileride küçükler arasında konsolidasyon olabileceğine değinen Burak Duruman, "İnşaat karlı meslek olarak gözükse de her yatırımcı için yararlı olmayabilir. 300 daire bende yaparım ne olacak diyorlar. Başkalarının parasını alıp batırırsanız o insanlara zarar da verebilirsiniz. İnsanlar kimden aldığına baksınlar. Kısa vadede küçükler arasında sorun olabilir. Tekstilden çıkanlar inşaata giriyor. Girebilirler ama inşaatı kendileri yapmasın, inşaat geliştirme şirketi olabilirler" diye konuştu.


Modernist Projesi'nde satış başladı


YEŞİL İnşaat, Beylikdüzü Esenyurt'ta gerçekleştirdiği 12 bin konutluk 3 etaptan oluşacak Modernist projesinin satışlarını sürdürüyor. Çocuklu aileler için bünyesinde bir kreş de barındıran Modernist'te aileler çocuğunun ne yaptığını evindeki televizyonunudan izleyebiliyor. İlk etabına başlanan Modernist 1'in yüzde 85'i yeşil alandan oluşuyor. 61 bin metrekare üzerine konumlanacak ilk etapta 19 kattan oluşan 7 blok bulunuyor. Modernist içerisinde 7 gün 24 saat hizmet verecek süpermarketten terziye, çiçekçiden eczaneye, kuru temizlemeden kuaföre, pastaneden restorana, özel parti alanlarından revire kadar her türlü ihtiyacı karşılıyor.