06 / 07 / 2022

TÜİK'te şaşırtan istifa kararı! Enflasyon hesabı yürütülen dairede kritik değişim

TÜİK'te şaşırtan istifa kararı! Enflasyon hesabı yürütülen dairede kritik değişim

TÜİK, Geçtiğimiz Nisan ayında enflasyonu yüzde 70 açıkladı. Türkiye'de yaşanan gıda başta olmak üzere enflasyonu artıran etmenleri inceleyen ve istatistikleri açıklayan TÜİK'ten şaşırtan bir istifa haberi geldi. TÜİK Fiyat İşleri Daire Başkanı Cem Baş görevinden istifa etti.Türkiye'de frenlenemeyen enflasyon rakamları toplumun her kesiminin alım gücünü olumsuz etkiliyor. Zengin fakir fark etmeksizin vatandaş yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığından şikayet ediyor. 

Ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlarda, veri ve bilgilerin derlenmesini, gerekli istatistiklerin üretilmesini, yayımlanmasını ve dağıtım görevini üstlenen TÜİK'ten sürpriz bir istifa haberi geldi. Son dönemin en çok tartışılan kurumları arasında bulunan kurumdan gelen istifa haberi ekonomi çevrelerinde şaşkınlıkla karşılandı.

FİYAT İŞLERİ DAİRE BAŞKANI CEM BAŞ 'GÖREVDEN AFFI'NI İSTEDİ

TÜİK Fiyat İşleri Daire Başkanı Cem Baş sağlık sorunlarını gerekçe göstererek "görevden affını" istedi. Enflasyon hesabı çalışmalarının yürütüldüğü dairenin başkanı olan Baş'ın yerine Dijital Dönüşüm ve Projeler Daire Başkanı Furkan Metin atandı.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.