25 / 06 / 2022

Tuna Grup, yeni mağazalarla büyümeyi hedefliyor!

Tuna Grup, yeni mağazalarla büyümeyi hedefliyor!

Türk mobilya sektörünün önde gelen şirketlerinden Tuna Grup, yatırımlarına devam ediyor. Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, Türkiye çapında mağaza sayısını arttırarak büyümek istiyoruz' diye konuştuTemelleri 1970 yılında Turan Tuna tarafından atılan şirketin yeni mağazalarla büyümeye devam edeceğini belirten Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, Türkiye çapında mağaza sayısını arttırarak büyümek istiyoruz. Hedefimiz 2012 yılı sonuna kadar mağaza sayımızı arttırmak' dedi.

Yeni yatırımlarla Türkiye'de mobilya sektöründe farzla büyüyen Tuna Grup bünyesine yeni mağazalar ekleyecek. Tuna Grup olarak 41 yıllık geçmişiyle mobilya sektöründe Türkiye'nin önde gelen isimleri arasında yer aldıklarını anlatan Nuri Tuna, şöyle konuştu: 'Ofis mobilyası alanındaki tecrübemize ev mobilyası pazarına da aktarmaya karar verdik. Tuna Grup, bugün ev ve ofis mobilyası, ofis koltuğu ve yapı-inşaat sektörlerinde faalivet gösteriyor. Ofis koltuğu alanında dünyanın en önemli üreticilerinden İsviçreli Girsberger Holding A.G ile 1992 yılında gerçekleştirdiğimiz ortaklığın 20. yılım kutluyoruz. 2002 yılında girdiğimiz ev mobilyası pazarında da iddialıyız.'

15 bin m2 showroom

Tuna Ev ve Tuna Ofis mobilyalarının Silivri'de 15 bin metrekarelik showroomu bulunduğunu anlatan Nuri Tuna, 'Ayrıca Türkiye'nin üç büyük şehri İstanbul,  Ankara  ve İzmir'deki mağazalarda satışımız var. İstanbul'da Silivri showroom, Altunizade, Masko ve Modoko mağazalarımız bulunuyor. Ankara ve İzmir'de ise birer mağazamız bulunuyor. Ankara çayyolunda yeni açtığımız 5000 m2 Tuna ev&ofis alışveriş merkezinde ev, ofis mobilyasının yanı sıra aksesuar,halı,aydınlatma gibi tamamlayıcılarda yer alıyor. Ankaralılardan büyük ilgi gören 4 katlı mağazanın 2 katında ev, 2 katında ise ofis mobilyaları sergileniyor. Geçtiğimiz günlerde hizmete açtığımız Modoko mağazası ise tamamen farklı bir konseptle oluşturuldu. İstanbul'un mobilya merkezi olarak bilinen Modoko'da iki kat üzerinden hizmet veren mağazamız var' dedi.

Tuna Evin içinde neler var

Tuna Ev ürün kategorisinde oturma grubu, yemek odası yatak odası ve TV ünitesi tüm yaşam gruplarının yer aldığını söyleyen Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, 'Tuna Ev konsepti içinde mobilya grubunun yanı sıra aksesuar, aydınlatma ve hah gibi tamamlayıcı ürünler de bulunuyor. Tuna Ev olarak 2011 yılında 1950-60'ların çizgilerini öne çıkararak koleksiyonlarımızı 'Günün Ritmi', 'Metropolis' ve 'Geçmişten Günümüze' başlıkları altında toplayarak dekorasyon kolaylığı sağladık. Ayrıca satış danışmanlarımız müşterilerimizin evlerine uygun ölçülerde üç boyutlu sunum ile dekorasyonu gerçek renk ve ölçülerde görmelerini sağlıyor.'

55 bin metrekarelik üretim tesisi

Silivri-Kınalı mevkiindeki tesislerini anlatan Nuri Tuna, 'Burada dünya çapında, yüksek bir teknoloji ile üretim yapan Avrupa'daki sayılı tesislerden biri. Aynı çatı altında ofis mobilyası, ofis koltukları ve ev mobilyası üreten Avrupa'daki ender tesisler arasında bulunuyor' dedi.

Yeni yaşam fikirleri sunan bir markayız

TUNA Grup olarak yaptıkları çalışmaları değerlendiren Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, şu bilgileri sıraladı.

Tuna Ev markalaşma çalışmalarına başladığımız ilk günlerde yola çıkış noktamız karı-koca çalışan, 25-50 yaş arası, yüzü batıya dönük, seyahat eden, tasarım anlayışı gelişmiş, marka bilinci olan bir hedef kitleye hizmet vermekti.

Bu hedef kitle yurtdışında gördüğü, dergilerde beğendiği tasarımları ithal ürünler çok pahalı olduğu için no-name marangoz veya döşemecilerde yaptırıyor ve ciddi hayal kırıklığı yaşıyordu.

Biz Tuna Ev olarak bu grubun aradığı konsepti bulabileceği kurumsal ve rakamsal olarak ulaşılabilir, yeni yaşam fikirleri sunan bir marka oluşturduk.

Tuna ev modern, fonksiyonel, sıcak, güncel çizgilere sahip bir markadır.

Evimiz, kendimizi rahat ve huzurlu hissettiğimiz bizi yansıtan mekanlardır.

Tuna Ev olarak gün geçtikçe uzayan ve yoğunlaşan iş yaşamının evimizde geçirdiğimiz kısa zamanı çok değerli kıldığının farkındayız.

Bu bilinçle günceli takip ederek kişiliğimizi öne çıkarabileceğimiz, yaşam ritmimize göre şekillendirebileceğimiz tasarımlar sunuyoruz.