Tunç Soyer'den riskli binaların dönüşümü için olağanüstü toplantı çağrısı!

Tunç Soyer'den riskli binaların dönüşümü için olağanüstü toplantı çağrısı!İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 1 Mart Pazartesi günü Başkan Tunç Soyer’in çağrısı üzerine olağanüstü gündemle toplanacak. Toplantıda tek gündem olarak, riskli binaların dönüşümü konuşulacak.


İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 1 Mart Pazartesi günü Başkan Tunç Soyer’in çağrısı üzerine olağanüstü gündemle toplanacak. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; tek maddenin görüşüleceği birleşimde 30 Ekim depreminin ardından ağır ve orta hasarlı olduğu belirlenen yapılar ile 1998 yılındaki yönetmelik öncesi ruhsat alan veya 6306 sayılı yasayla riskli kabul edilen yapıların dönüşümü ile ilgili düzenleme konuşulacak.

Tunç Soyer

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı, şehirdeki hasarlı ve riskli yapıların hak kaybı yaşanmadan dönüşümü ile ilgili düzenlenme tamamlandı. 30 Ekim depremi sonrası ağır ve orta hasarlı olarak tespit edilen ruhsatlı yapılar ile 1 Ocak 1998 tarihinde yürürlüğe giren “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik” öncesinde ruhsat alan yapılar veya 6306 sayılı kanun kapsamında riskli olarak tespit edilen ruhsatlı yapıları kapsayan düzenleme  İzmir  Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin onayına sunulacak.

Tunç Soyer’in çağrısı ile 1 Mart Pazartesi günü saat 11:00’de olağanüstü toplanacak mecliste bahsi geçen durumlardaki plan ve uygulama çalışmaları ile ilgili usul ve esasların belirlendiği düzenlemeye ilişkin İmar ve Bayındırlık, Hukuk, Deprem ve Afet, Kentsel Dönüşüm Komisyonları’nın raporları oylamaya sunulacak.

İzmir deprem konutlarının ihalesi Mart'ta!