Turgay Tanes: 3-4 yıl içinde halka açık GYO şirketi sayısı 40'ı bulacak!

Turgay Tanes: 3-4 yıl içinde halka açık GYO şirketi sayısı 40'ı bulacak!

Gayrimenkul sektörü oldukça hareketli. Bu hareketlilikten İMKB (İstanbul Menkul Kıymetler Borsası) de nasibini alıyor. Son olarak Emlak GYO'nun halka arzı için düğmeye basılmış durumdaSon bir yılda halka açık GYO sayısının 20'ye ulaştığını da belirtmekte yarar var. Bu şirketlerin net aktif değerleri toplamı da 5 milyar doları buldu...

Geçenlerde görüşme olanağı bulduğumuz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Turgay Tanes, önümüzdeki 3-4 yıl içinde halka açık GYO şirketi sayısının 40'ı, toplam net aktif değerlerinin de 10 milyar doları bulacağını öngördü.

Halka açık GYO'lar da boş durmuyor. Yarıştan kopmamak için yatırım yapıyorlar. Özellikle 2011 yılında GYO yatırımlarında patlama yaşanacak gibi görünüyor. Turgay Tanes'in genel müdürlüğünü yürüttüğü İş GYO da 2011'de 3-4 yeni projeye başlayacak. Bilindiği üzere iş GYO, istanbul Levent'teki Kanyon Alışveriş Merkezi'ni yapmıştı. Şirket, şimdi de İzmir'de 120-130 milyon dolarlık yatırımla karma bir projeye hazırlanıyor. Konut, home ofis ve AVM şeklinde inşa edilecek projeye 2011 yılında başlanması düşünülüyor. Bunun dışında çeşitli alanlarda 3- 4 projeleri daha olduğunu söyleyen Turgay Tanes, "İş GYO olarak 2011'de yatırımlara hız vereceğiz" diyor.
Para