27 / 09 / 2023

TÜRK-İŞ: yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL!

TÜRK-İŞ: yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), bu yılın Mayıs ayına ait açlık ve yoksulluk sınırı verilerini açıkladı.Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), bu yılın Mayıs ayına ait açlık ve yoksulluk sınırı verilerini açıkladı.

 TÜRK-İŞ: yoksulluk sınırı 33 bin 752 TL!

TÜRK-İŞ'in mayıs ayı verileri kapsamında 4 kişilik bir ailenin aylık gıda harcamalarını kapsayan açlık sınırı 10 bin 362 liraya kira, giyim, fatura, eğitim ve ulaşım gibi tüm giderlerini kapsayan yoksulluk sınırı ise 33 bin 752 liraya ulaştı.

İşte detaylar...

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön